گردهمایی رتبه‌های برتر آزمون سراسری برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از برگزاری رویداد دورهمی دانشجویی با عنوان «آینده روشن» با حضور رتبه‌های برتر آزمون سراسری خبر داد.

رویداد «آینده روشن» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت های بهداشت و علوم و با حضور رتبه‌های برتر آزمون سراسری در مهر و آبان ماه برگزار می‌شود.

بنابر اعلام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، این گردهمایی با حضور رتبه‌های برتر آزمون سراسری در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.

نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ یکشنبه چهارم مهر ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. بر اساس اعلام سازمان سنجش ۴۵۵ هزار و ۴۲۴ نفر در گروه های مختلف آزمایشی در سراسر کشور پذیرفته شدند.

نتایج نهایی آزمون سراسری در دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی (اعم از باآزمون و پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی «بدون آزمون») امروز یکشنبه چهارم مهرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام شد.

آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب برگزار شد. 

آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۹ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنج‌شنبه ۱۰ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنج‌شنبه ۱۰ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۱ تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی صبح شنبه ۱۲ تیر برگزار شدند.

تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در کنکور سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کرده‌اند که برای در مجموع تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت کنکور صادر شد.

برگزیدگان رشته ریاضی و فنی 

رتبه اول : محمد پیام تائبی از تهران
رتبه دوم : محمدشایان شعبانی از رفسنجان 
رتبه سوم : محمد اسماعیلی از اراک 
رتبه چهارم : پارسا نوروزی نژاد از سبزوار 
رتبه پنجم : امیرمهدی میقانی از اراک 
رتبه ششم : ترانه خسروجردی از مشهد 
رتبه هفتم : محمدجواد احمدپور از اصفهان 
رتبه هشتم : محمدحسن جعفرآباد از تهران 
رتبه نهم : ماهان بیهقی از تهران 
رتبه دهم :‌ دانیال غریب از مشهد 

برگزیدگان رشته علوم تجربی

رتبه اول :‌ نیما ابوالحسنی از تبریز
رتبه دوم : پارسا فتحی از اردبیل 
رتبه سوم : عرفان کرپه از بندرترکمن 
رتبه چهارم : آیناز مارالی از جلفا 
رتبه پنجم : حسن قیم از اهواز 
رتبه ششم : آرین آور از تهران 
رتبه هفتم : باربد محمدی از سقز 
رتبه هشتم : محمدحسن فلاحت از اهواز 
رتبه نهم : آوا فاضلی از اصفهان 
رتبه دهم : نگین سرلک از تهران 
 

برگزیدگان رشته علوم انسانی
رتبه اول : امیرمهدی زلفی از ابهر 
رتبه دوم : جواد عبدیانی از شمیرانات
رتبه سوم: محمدجواد مهدیان از شاهین شهر و میمه / امیرحسین جلالی از یزد 
رتبه چهارم : -------
رتبه پنجم : امیرمحمد باقری کرگشه از تهران 
رتبه ششم: حسین ملکی پور از نیشابور 

رتبه هفتم: سحر محمدی از زنجان ‌

رتبه هشتم : سیدمحمدعلی شهرستانی از شمیرانات 
رتبه نهم : دانیال دولت شاهی از تهران 
رتبه دهم :  امیرمحمد سلیمانی از تهران 

برگزیدگان رشته هنر 

رتبه اول : سید سپهر فرندی از زنجان 
رتبه دوم : بهنود امیری از کرج 
رتبه سوم : پریا الستی از تهران 
رتبه چهارم : می سا شفیع پورفومنی از رشت 
رتبه پنجم : پروشا یوسف سیاه بندی از تهران 
 

برگزیدگان رشته زبان های خارجی 

رتبه اول : امیرحسین زرندی از خوی 
رتبه دوم : سحر درودگر از تربیت حیدریه 
رتبه سوم :‌ آرتین معتبری از تهران 

رتبه چهارم : ---------
رتبه پنجم : دانیان منتظری از اصفهان / امیرحسن جعفرآباد از تهران / سیدمحمدصادق سیدهاشمی ریزی از کرج

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha