اخبار مناطق تهران: اتوبوس زندگی در منطقه ۲ به حرکت درآمد

تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه ۲ گفت: در راستای سیاست های شهرداری تهران در اجرای پویش جهادی «تهران دوباره جان می گیرد» و تسهیل در ارایه خدمات واکسینه به شهروندان،اتوبوس سیار زندگی در میادین کاج و صادقیه  مستقر شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شهرداری منطقه ۲، مهدی صالحی، با اعلام این خبر گفت: مدیریت شهری منطقه ۲ از آغاز واکسیناسیون  در تلاش است با همکاری مرکز بهداشت  شمال غرب تهران با تجهیز امکانات زمینه را برای واکسیناسیون شهروندان، فراهم کند و در تلاش است ظرفیت های خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار دهد تا به مهار هر چه زودتر ویروس کرونا کمک کند.

وی، با اشاره به شناسایی افراد جامانده از واکسیناسیون گفت: در راستای پویش تهران دوباره جان می گیرد از طریق کانون‌های معلولان و سالمندان،  وضعیت  واکسیناسیون افراد کم توان و سالمندان مورد بررسی قرار می گیرد ودر صورت تزریق نکردن واکسن، آنان به مراکز سیار واکسیناسیون معرفی می شوند.

وی به اجرای طرح واکسیناسیون اتباع خارجی اشاره کرد: با هماهنگی به عمل آمده با مرکز بهداشت شمال غرب تهران ، ۳ مرکز منتخب در منطقه ۲ جهت واکسینه شدن شهروندان و نیز اتباع خارجی  فراهم شد.

بازسازی و مرمت  انهار شمال شرق تهران 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از بازسازی و مرمت انهار در آستانه فصل پاییز خبر داد و افزود: با اجرای ده ها پروژه عمرانی در منطقه ۴ شاهد کاهش آبگرفتگی ها در پاییز و زمستان امسال خواهیم بود.

مهدی پورشاسب با بیان این خبر گفت: با فرارسیدن فصل بارندگی و به منظور جلوگیری از آبگرفتگی در سطح معابر، مرمت و بهسازی جداول و انهار سطح محله های منطقه ۴ در دستور کار قرار گرفت.

معاون شهردار منطقه ۴ در ادامه گفت: مرمت رفیوژ میانی در بزرگراه شهید قاسم سلیمانی به طول حدود ۲۰۰  متر طول، مرمت کفپوش و پیاده رو در خیابان فرجام و احداث حوضچه رسوبگیر در خیابان اسفندانی در حال اجرا است.

پورشاسب  یادآور شد: همچنین ترمیم جدول آسیب دیده و رفع معارض پیاده در نواحی ۹ گانه با هدف ایمنی تردد عابران پیاده و کاهش مشکلات آبگرفتگی در حال اجرا است.

مسابقه بهترین ها از دور ریختنی ها

رییس اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری منطقه ۱۷ از برگزاری مسابقه بهترین ها از دور ریختنی ها در سطح منطقه ۱۷ خبرداد.

مجید رضا گنجی در این باره اظهار داشت: به مناسبت هفته ملی کودک در مهد کودک ابوذر غربی مسابقه کاردستی همراه جوایز، از مواد دورریختنی برگزارشد و به کودکان در قالب داستان گویی نکاتی برای مراقبت از طبیعت آموخته شد.

وی افزود: به همین مناسبت کارشناسان اداره محیط زیست وتوسعه پایدار منطقه۱۷ در مدرسه کودکان کار  پارس حضور یافتند  ضمن دلجویی از کودکان‌کار این مرکز بسته‌های تغذیه‌ای اهدایی در کیسه پارچه ای، ملزومات بهداشتی و ماسک‌هایی با طرح محیط زیست و بسته‌های نوشت افزاری را به کودکان‌ این مرکز اهدا کردند.

رییس اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری منطقه ۱۷ تصریح کرد: با آموزش وپیگیری دبیر کانون محیط زیست و کمک بانوان فعال محله ابوذر غربی خشکاله  تهیه شده به گروه جهادی امام رضا(ع)تحویل داده شد تا به مصرف خوراک دام برسد.

گنجی خاطرنشان کرد: درحال حاضر خشکاله بهترین روش برای کاهش شیرابه  زباله است که در منطقه برای اولین بار اجرا شده است.

وی گفت: گسترش و همه گیری این نذر معنوی( خشکاله) می تواند کمک بزرگی به بهبود محیط زیست زمین باشد.

به پسماند تر خرد، هوادهی می شود تا خشک شده و به آن خشکاله گفته می شود.

استقبال از کاروان شادی در بوستان جهاد

شهردار ناحیه سه منطقه ۱۷ گفت: به مناسبت هفته ملی کودک با شعار «حال خوش کودکی،رنگ شاد زندگی» از کاروان شادی در بوستان جهاد (گلاگین) از سوی شهروندان استقبال شد.

سعید مرادی در این باره اظهاردشت: با توجه به آغاز برنامه‌های هفته کودک، به همت اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری ناحیه ۳ و مشارکت اداره  آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۷ ، جشن بزرگ هفته کودک در بوستان گلاگین محله بلورسازی با حضور شهردار ناحیه۳، روسای ادارات این ناحیه و شهروندان محلات ۴ گانه ناحیه ۳ برگزار شد.

وی افزود: علاوه بر برنامه‌های اجرایی این هفته به همت اداره محیط زیست شهرداری منطقه ۱۷ نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کودکان در این بوستان آموزش داده و کارشناسان این اداره پیام‌های زیست محیطی را ترویج و اصول تغذیه مفیدتر به والدین آموزش و روش‌های تولید پسماند کمتر به صورت چهره به چهره آموزش دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha