خیابان ولیعصر تهران باید به رسانه تصویری امام عصر (عج) تبدیل شود

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: خیابان ولیعصر که طولانی ترین خیابان در پایتخت ایران اسلامی است باید به رسانه تصویری امام عصر (عج) تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود متوسل عصر شنبه در مراسم رونمایی از کتیبه قدرت اسلام که به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی (عج) در مجموعه ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر برگزار شد، افزود: خیابان ولیعصر تهران باید در قالب های تصویری، خطاطی و سایر هنرهای سمعی و بصری، میعادگاه عاشقان امام عصر (عج) شود و به عنوان یک الگو به سایر نقاط کشور توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه امام زمان (عج) متعلق به کل آحاد مسلمین است، گفت: امام عصر نماد وحدت مسلمین است و نباید اجازه دهیم بین مسلمین تفرقه ایجاد شود.

خیابان ولیعصر تهران باید به رسانه تصویری امام عصر (عج) تبدیل شود

اسلام برای مدیریت جامعه کامل است

همچنین رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: اسلام بهترین دین برای مدیریت فرد و جامعه است.

حجت الاسلام میثم امرودی  اظهار داشت: دین اسلام دارای کارنامه و برنامه است که وجود حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین وجود احادیث و روایات از امامان که دریایی از معارف است از کارنامه و برنامه های دین مبین اسلام است.

وی با اشاره به رونمایی از این کتیبه نیز گفت: کار بسیار ارزشمندی است و باید ساعت ها به این کتیبه زیبا نگریست.

رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این کتیبه ۳۵ رویداد مهم از جمله قبل، حین و بعد تولد حضرت مهدی (عج) و همچنین غیبت صغری و کبری و در زمان غیبت و ظهور در قالب پرده خوانی به تصویر کشیده شده است.

وی یادآور شد: از این کتیبه می توان در قالب اجرای پرده خوانی در وصف حضرت موعود به نسل جوان معرفی و آموزش داد.

به گزارش ایرنا، کتیبه هنری «قدرت اسلام» همزمان با نهم ربیع‌الاول سالروز به امامت رسیدن حضرت مهدی(عج) در ایوان انتظار میدان ولی‌عصر(عج) پایتخت رونمایی شد.

این آیین عصر شنبه به همت فرهنگسرای ولا و معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، با حضور حجت‌الاسلام محمود متوسل مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی هنری برگزار شد.

کتیبه «قدرت اسلام» اثری هنری است که به زبان آیات قرآن، اشعار و احادیث به معرفی حضرت ولی عصر(عج) و موضوع مهدویت می‌پردازد.

این اثر با ۱۶ موضوع از موضوع‌های مهم مهدوی نگارگری و خطاطی شده است، اشعار ۱۲ شاعر مهدوی، ۱۱۰ لقب از عصر شنبه در مراسم رونمایی از کتیبه قدرت اسلام که به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی (عج) در مجموعه ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) برگزار شد افزود:القاب امام زمان(عج)، ۱۴ آیه از آیات مهدوی و ۴۰ روایت از معصومین(ع) توسط هنرمندان نگارگر در کتیبه «قدرت اسلام» به تصویر کشیده شده است.

همچنین در نگارگری این اثر، میلاد حضرت حجت(عج)، غیبت امام عصر(عج)، نیابت خاصه، القاب نائبان خاص، دو تشرف از تشرفات معتبر، خیمه انتظار، نیابت عامه با استفاده از نماد نجف و شهر مقدس قم، وظایف عصر غیبت، انتظار، رجعت‌کنندگان ظهور، مؤلفه‌های ظهور، خروج سفیانی و خسف بیداء آمده است.

کتیبه «قدرت اسلام» به منظور تبیین معارف مهدوی طراحی و تهیه شده است و مبتنی بر آن امکان برگزاری ۲۵ مجلس نقالی مهدوی توسط کارشناسان آموزش‌دیده فراهم آمده است.

خیابان ولیعصر تهران باید به رسانه تصویری امام عصر (عج) تبدیل شود

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha