نتایج تازه‌ترین نظرسنجی؛ همه افراد جامعه مسئول تغییرات اقلیمی هستند

تهران – ایرنا – نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است تقریبا ۷۰ درصد از نوجوانان آمریکایی معتقدند مسئولیت سروسامان دادن به تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین، متوجه همه انسان هاست.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای سی ان بی سی، این بررسی جدید که از سوی یک سازمان جوانان غیرانتفاعی در آمریکا موسوم به «جونیور اچیومنت» (Junior Achievement) انجام شد، نشان داد اگرچه نوجوانان کسب و کارها را بزرگترین مسئولان این تغییرات نمی دانند، اما معتقدند نوآوری در کسب و کار برای کند کردن سرعت وخامت تغییرات اقلیمی یا متوقف کردن آن ضروری است.

در این بررسی، گروهی از کارشناسان از نسل جوان تر خواستند نقش هدایتگرانه ای را برعهده گیرند و نقش خود را به عنوان مصرف کننده برای تاثیر بر تلاش های پایدار شرکت ها شناسایی کنند.

«آوی گاربو» حامی محیط زیست گفت: بزرگترین قدرت در اختیار شماست. وی افزود: این قدرت مصرف کننده است که واقعا بی نظیر است.

وی تاکید کرد: نحوه خرج کردن پولشان و اینکه به کدام شرکت ها با خریدشان سود می رسانند، کاملا بستگی به آنها دارد.

هنگامی که نوبت به راه اندازی کسب و کار خودشان می رسد، کارآفرینان نوجوان همچون بزرگترهای خود باید توجه داشته باشند که چطور پایداری را محور اصلی مدل کسب و کار خود قرار دهند.

این همان چیزی بود که «کارولین آرونسون» ۵۴ ساله انتخاب کرد زمانی که شرکتش را در میامی راه اندازی کرد.

وی گفت: وقتی با تولیدکنندگان کار می کنم، آنها را واقعا به سبز بودن ترغیب می کنم. وی افزود: به آنها انگیزه می دهم در مورد نحوه تولیدشان برای من خلاق باشند.

با این حال، مصرف کنندگان شاید بخواهند محصولات پایدار را خریداری کنند، اما نتوانند از پس هزینه آن برآیند.

تغییرات اقلیمی، معضل این روزهای بشر است و جامعه جهانی در تلاش است به طرق مختلف به این مساله رسیدگی کند.

یکی از راه های رسیدگی به این معضل، برگزاری نشست هایی از کارشناسان است و بیست و ششمین اجلاس آب و هوایی سازمان ملل که قرار است به زودی در گلاسکو اسکاتلند برگزار شود، یکی از این موارد است. اما در آستانه بیست و ششمین اجلاس آب و هوایی سازمان ملل، یک نشست جهانی دیگر به همت این سازمان با هدف جلوگیری از تخریب طبیعت و محیط زیست در چین برگزار شد.

بخش نخست پانزدهمین کنفرانس بین المللی تنوع زیستی سازمان ملل متحد (COP۱۵) از روز دوشنبه هفته گذشته در شهر کونمینگ مرکز استان «یون نان» در جنوب غرب چین آغاز شد و تا روز جمعه همان هفته ادامه داشت. در این نشست ۵ روزه، مسایل مهمی از جمله تغییرات آب و هوایی و حفاظت از محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

استان یون نان محل برگزاری این کنفرانس دارای بیشترین تنوع زیستی در چین است. این استان با ۴.۱ درصد از مساحت کشور دارای انواع اکوسیستم های روی زمین (غیر از انواع دریایی و بیابانی) است و یکی از مناطق با غنی ترین و متمرکزترین تنوع زیستی در جهان به شمار می آید. بدین ترتیب، یون نان از لحاظ حفاظت از تنوع زیستی در چین و حتی جهان موقعیت بسیار مهمی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha