استاندار: ۳۵ درصد جمعیت سمنان دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: ۳۵ درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان و ۳۱ درصد زیر پوشش دانشگاه شاهرود هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان سمنان در سالم یادگار امام(ره) استانداری افزود: از مردم استان به واسطه استقبال از تزریق واکسن و سپس از دست اندرکاران این حوزه تشکر می کنم.

وی بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی سمنان و ۷۴ درصد جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دُز اول واکسن را دریافت کردند که از این لحاظ در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه امروز بحث حفظ و حراست از سلامت مردم و همچنین‌ مقابله با ویروس کرونا اولویت اصلی نظام‌جمهوری اسلامی است، تاکید کرد: همه مسوولان و مردم مکلف هستند شیوه‌نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را به منظور مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند.

هاشمی ادامه داد: بحث فضاسازی شهری و اقناع مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، تزریق واکسن و همچنین توجه به فاصله گذاری اجتماعی، امری ضروری است که ضرورت دارد تا اصحاب رسانه در این خصوص همچنان تلاش کنند تا سمنان استان نمونه در بحث مقابله با ویروس کرونا در کشور باشد.

وی بیان کرد: دو شهرستان میامی و آرادان در وضعیت رنگ بندی آبی کرونا قرار دارند و از تلاش های دست اندرکاران حوزه شهرستان آرادان به دلیل تبدیل شدن از وضعیت زرد به آبی تشکر می کنم.

استاندار سمنان با قدردانی از تلاش های کادر پزشکی و درمانی استان در دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود، اظهارامیدواری کرد که با تلاش ویژه تر شاهد تبدیل وضعیت رنگ بندی زرد شهرستان های سرخه و مهدیشهر به آبی و رنگ بندی نارنجی شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار به زرد و سپس آبی باشیم.

 وی گفت: در ۴۸ ساعت گذشته فوتی با تست مثبت کرونا در استان سمنان ثبت نشد و امید است ورودی به بیمارستان ها و آی سی یو ها نیز با دوری از ساده انگاری و با رعایت پروتکل ها و همراهی و همکاری مردم کاهش یابد.

هاشمی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، مراسم روز ۱۳ آبان با رعایت پروتکل ها و در فضای باز و  در محوطه مدارس و دانشگاه ها برگزار خواهد شد که مصوبه آن توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در قالب دستورالعمل ابلاغ می شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، در حالیکه تلفات روزانه کرونا روز گذشته(جمعه) ۱۹۷ نفر اعلام شد، امروز این رقم به ۱۸۱ رسید و به نظر می رسد با تاکید دولت سیزدهم بر واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون، افزایش شهرهای آبی کرونایی، مشروط به بوقوع نپیوستن خیز ششم کرونا، فوتی های ویروس شاخدار به روند کاهشی خود ادامه دهد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه) ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۹۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha