تبریک رئیس بنیاد شهید به محمدرضا گرایی

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی ضمن تبریک به محمدرضا گرایی به خاطر کسب عنوان قهرمانی کشتی جهان تصریح کرد: بی‌تردید ملت غیور ایران به داشتن فرزندان قهرمان و افتخارآفرینی چون شما به خود می‌بالد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا،‌ مراسم اهدای مدال طلای محمدرضا گرایی در مسابقات جهانی کشتی فرنگی به شهید گمنام مدفون در خانه کشتی روز شنبه با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در جوار مزار شهید گمنام در خانه کشتی برگزار شد.

در پیام تبریک سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که در این مراسم قرائت شد، آمده است: پهلوان ارجمند جناب آقای محمدرضا گرایی، ایران اسلامی میراث معنوی رادمردانی است که راه و رسم جان‌فشانی و ایثار را رونق بخشیدند. اقدام ارزشمند و شایسته جنابعالی در نذر مدال جهانی خود به شهدا بار دگر یاد و خاطره شهدای معزز جامعه ورزشی را زنده کرد. شهدایی همچون طوقانی، نوفلاح، رضایی مجد، برادران پورزند و ۵ هزار شهید جامعه ورزشی که به فرموده مقام معظم رهبری به افتخاری بالاتر از سکوی قهرمانی رسیدند.

تبریک رئیس بنیاد شهید به محمدرضا گرایی

وی تصریح کرد:‌ بی‌تردید ملت غیور ایران به داشتن فرزندان قهرمان و افتخارآفرینی چون شما به خود می‌بالد. «نذر ایثار» جنابعالی به شهدا و اهدای مدال طلای خویش به شهید گمنام کمپ تیم‌های ملی به جهانیان نشان داد که ورزشکاران سرزمین اسلامی ما به افتخاری بالاتر از سکوی قهرمانی می‌اندیشند.

قاضی زاده هاشمی افزود: ضمن تبریک و تهنیت خدمت جنابعالی در کسب مدال طلای جهان و المپیک در رشته کشتی، بصیرت و نگاه متعالی شما را در حفظ و پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی ارج می‌نهم. امید که به فضل الهی همواره مایه سربلندی و سرافرازی ملت ایران باشید.

تبریک رئیس بنیاد شهید به محمدرضا گرایی

افتخار میزبانی شهید گمنام را در خانه کشتی

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز در این مراسم با بیان اینکه از دو سال پیش افتخار میزبانی این شهید گمنام را در خانه کشتی داریم، افزود: به برکت این شهید گمنام مشکلات یکی پس از دیگری از پیش پای ورزشکاران ما برداشته می‌شود و در حال حاضر بهترین کمپ کشتی دنیا را داریم.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: امیدوارم این تصمیم محمدرضا گرایی و این فرهنگ در ورزش نهادینه شود.

تبریک رئیس بنیاد شهید به محمدرضا گرایی

با شهید گمنام عهد بستم

محمدرضا گرایی قهرمان المپیک و جهان نیز در این مراسم گفت: قبل از رقابت‌های جهانی نروژ عهد بستم که در صورت کسب مدال طلا در این مسابقات مدال خود را به شهید گمنام کمپ تیم‌های ملی اهدا کنم.

وی ادامه داد: دو سال است که در خانه کشتی تمرین می‌کنم و در این مدت ما با این شهید گمنام زندگی می‌کردیم. شبی که برای مسابقات به نروژ می‌رفتیم با شهید گمنام قول و قراری گذاشتم و این مدال طلا را بر اساس همین قول به شهید تقدیم می‌کنم.

تبریک رئیس بنیاد شهید به محمدرضا گرایی

در پایان این مراسم سردار سلیمانی ضمن بازدید از خانه کشتی و گفت‌وگو با رئیس فدراسیون کشتی از اقدامات این فدراسیون در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد فضای معنوی با استفاده از آثار ماندگار شهدای کشور در عرصه کشتی تشکر کرد و مقرر شد با همکاری بسیج ورزشکاران و فدراسیون کشتی مستندی از شهدای ورزش کشتی و فضای معنوی ایجاد شده بعد از تدفین شهید گمنام در مجموعه خانه کشتی با مشارکت بسیج ورزشکاران و خانه کشتی تولید و پخش شود.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای ۱۵ تا ۱۸ مهر ماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha