برگزاری آزمون تبدیل وضعیت روحانیون عتبات در ۳۰ مهر

تهران - ایرنا - مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثـه‌ مقام معظم رهبری از برگزاری آزمون طرح تبدیل وضعیت روحانیون عتبات به روحانیون عمره در ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش  ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والملسلمین علی پروانه گفت: برای کسانی که از طریق سایت آزمون مدیریت جذب و سازماندهی بعثه ثبت نام کرده و مدارک در خواستی را به مناطق اعلام شده ارسال کرده‌اند و مورد تایید قرار گرفته اند، کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت آزمون به آدرس azmoon.hajj.ir صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه این آزمون در هفت منطقه شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، قم، تهران، فارس و کرمان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: محل برگزاری آزمون براساس منطقه انتخابی هر داوطلب تعیین و کارت ورود به جلسه امتحان بر همین اساس صادر شده ‌است.

پروانه، داشتن حداقل سابقه پنج سفر اعزام به عتبات عالیات را از جمله شرایط شرکت در این آزمون عنوان و خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه همه داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون روحانیون عمره در سایت azmoon.hajj.ir قرار گرفته و داوطلبان باید با مراجعه به این سایت کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. 

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثـه‌ مقام معظم رهبری با بیان اینکه داشتن کارت ورود به جلسه همراه با کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار الزامی است، افزود: نشانی محل برگزاری آزمون افزون بر سایت azmoon.hajj.ir در کارت ورود به جلسه نیز قید شده است. آزمون راس ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد که از ساعت ۸:۱۵ صبح درب ورودی محل برگزاری آزمون باز و رأس ساعت ۸:۴۵ صبح درب ورودی بسته خواهد شد، بنابراین داوطلبانی سعی کنند در ساعت مقرر در حوزه امتحانی حضور داشته باشند.

وی منابع آزمون را شامل کلام و اعتقادات ۲۰ سئوال با ضریب سه، مناسک حج ۲۰ سئوال با ضریب سه، اسرار  و معارف حج ۲۰ سئوال با ضریب دو، تاریخ اسلام بیست سئوال با ضریب دو، اماکن مذهبی مکه و مدینه بیست سئوال با ضریب دو، اطلاعات عمومی ۲۰ سئوال  با ضریب یک عنوان کرد.

پروانه یادآور شد: ۱۲۰ سئوال در این آزمون طراحی شده که دواطلبان باید به مدت ۱۵۰ دقیقه به آن پاسخ بدهند و هر چهار پاسخ اشتباه یک امتیاز منفی لحاظ می‌شود.

به همراه داشتن مداد مشکی نرم، پاک کن و مدادتراش جهت پرکردن پاسخنامه الزامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha