تروریسم، تکفیر و افراط‌گری بازیگران صحنه دین‌ستیزی هستند

تهران- ایرنا- انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با محکومیت حادثه تروریستی در مسجد فاطمیه قندهار اعلام کرد: ادیان الهی و پیروان آنها به دلیل روشنگری همواره جزو نخستین اهداف دین ستیزان بوده و تروریسم، تکفیر و افراط‌گری بازیگران این صحنه هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه ای در واکنش به حادثه تروریستی مسجد فاطمیه قندهار افغانستان، نوشت: بار دیگر تروریست‌های کوردل صدها انسان بیگناه را در حال اقامه نماز جمعه در مسجد فاطمیه قندهار به خاک و خون کشیدند.

این انجمن اضافه کرد: استمرار حملات به مساجد، کلیسا و کنیسه‌ها در سال‌های اخیر در جهان ثابت می‌کند که تروریسم سالهاست دیگر از یک تفسیر اشتباه و تندوری عقیدتی عبور کرده و همچون ابزاری در جهت حفظ و گسترش منافع نظام سلطه نقش آفرینی می‌کند و به هیچ دین و مذهبی ارتباط نداشته، بلکه ادیان الهی و پیروان آن ها به دلیل روشنگری، همواره جز اولین اهداف دین ستیزان بوده و تروریسم، تکفیر و افراط گری بازیگران این صحنه هستند.   

این بیانیه خاطرنشان کرد: واقعا این سوال را نمی‌توان پاسخ داد که کشتن نمازگزاران بی دفاع  چه ارزش و افتخاری برای تروریست ها دارد، جز آنکه نشان می‌دهد این کوردلان با هر عنوانی که باشند در مسیر تولید جنایت در جامعه بشری، درمانده‌تر از گذشته هیچ چاره‌ای برای اظهار وجود و سرسپردگی به اربابانشان نداشته که چنین با شقاوت تمام دست به هر جنایتی می‌زنند که قلب هر انسانی با هر مرام و گرایشی را به شدت  آزرده می‌ سازد.

این انجمن با محکوم کردن این فاجعه هولناک و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حادثه تروریستی از جامعه بین المللی و سازمان ملل، رهبران ادیان و تمامی دغدغه مندان و فعالان حوزه حقوق بشر خواست تا با افشای ماهیت و پشت پرده این مزدوران جنایت با هر عنوانی که باشند، بسترهای اجتماعی بقای تروریسم و افراط گری را تضعیف کنند.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی ظهر جمعه در مسجد فاطمیه در قندوز افغانستان تاکنون بیش از ۴۰ تن به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند.

همچنین در حمله انتحاری شانزدهم مهر به نمازگزاران شیعه در سیدآباد قندوز ۱۵۰ نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha