۲۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84506404
۱ نفر

برچسب‌ها

«دیوید امس»، نماینده مقتول مجلس عوام انگلیس که بود؟

لندن – ایرنا – «دیوید امس» نماینده مجلس انگلیس که روز جمعه به ضرب چاقو به قتل رسید علاوه بر گرایش‌های دست راستی و طرفداری از برگزیت، کسی بود که به دفاع از مکتب گروهک جنایتکار و تروریستی منافقین افتخار می‌کرد.

هنوز جراحت ناشی از حمله وحشیانه تروریست‌های منافق به بانوی محترم ایرانی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران در شعبه اخذ رای بیرمنگهام حاضر و مورد ضرب و شتم قرار گرفت التیام نیافته است.

اعضای بی‌وجدان گروهک منافقین خرداد ماه گذشته به او که بنا به مسائل امنیتی نامش فاش نمی‌شود به طرز وحشیانه‌ای حمله و به سرش آسیب زدند. گزارش‌ها حاکیست که این شهروند محترم ایرانی همچنان از سوی منافقین و گروه‌های معاند تهدید می‌شود.

اما فارغ از سکوت محافل حقوق بشری و تعلل نهادهای امنیتی انگلیس برای رسیدگی به این حادثه دلخراش، «امس» درست یک روز پس از انتخابات ایران، داغ نه تنها این خانواده که ملت ایران را با دفاع از تروریست‌ها تازه کرد.

او که ریاست مشترک کمیته مورد حمایت گروهک منافقین در انگلیس موسوم به «کمیته آزادی ایران» را برعهده داشت و بارها تحت لوای حمایت از دمکراسی در ایران، از اقدامات جنایتکارانه تروریست‌های منافق حمایت کرده است، جنایت آشکار تروریست‌ها در روز روشن را نادیده گرفت و گفت که مردم ایران در حمایت از منافقین انتخابات ریاست جمهوری را تحریم کردند.

همان زمان سید مهدی حسینی متین کاردار سفارت ایران به کنایه گفت، چطور نماینده پارلمان انگلیس که ارتباطات دیرینه با گروهک تروریستی منافقین داشته و به او پاداش داده‌اند، دم از دمکراسی در ایران می‌زند. وی در توئیتی افزود: او (نماینده پارلمان انگلیس) عمدا ندید که در بیرمنگهام - (اعضای) این سازمانی که او آن را طرفدار دموکراسی می‌نامد،  به طرز وحشیانه‌ای خانمی که قصد داشت رای خود را به صندوق اخذ رای در بیرمنگهام بریزد، مورد تعرض قرار داده و زخمی کردند.

امس هرگز حاضر به عذرخواهی از اظهاراتش در دفاع از اقدام تروریستی منافقین در بیرمنگام نشد و تا آخرین لحظه به حمایت از آن‌ها ادامه داد. حالا مرگ او به شیوه‌ای مشابه که به تعبیر پلیس تروریستی قلمداد شده، خبر ساز شده است.

امس دیروز در حین شرکت در جلساتی در حوزه انتخابیه‌اش با چند ضربه چاقو کشته شد. ضارب چند ضربه به امس می‌زند و به گفته شاهدان همانجا منتظر می‌ماند تا پلیس او را دستگیر کند. پلیس می‌گوید "انگیزه‌ قتل به طور بالقوه این قتل را به اسلام‌گرایان افراطی مرتبط می‌کند."

این نهاد امنیتی بعد از دستگیری یک مرد ۲۵ ساله که گفته می‌شود دارای تبار سومالیایی است به دنبال مظنون دیگری نیست. پلیس معتقد است ضارب به تنهایی عمل کرده است اما تحقیقات درباره شرایط منجر به حمله ادامه دارد.

پریتی پتل، وزیر کشور انگلیس در پی این حمله به تمام نیروهای پلیس دستور داد که تدابیر امنیتی برای حفاظت از نمایندگان را بلافاصله بازبینی کنند.خانم پتل گفته است که قتل آقای امس، حمله به خود دموکراسی است.

نگرانی‌ها درباره امنیت جان نمایندگان مجلس انگلیس درحالی از دیروز بالا گرفته، که هنوز داغ حمله خرداد ماه گذشته که می‌توانست یک خانواده را داغ‌دار کند از خاطره‌ها محو نشده است.

امس در طول سه دهه گذشته خود را قهرمان دفاع از دمکراسی برای ایران معرفی کرده و از هیچ تلاش در راستای لاپوشانی از جنایات تروریست‌های منافق فروگذار نبود. او که بارها با سرکرده گروهک منافقین، «مریم رجوی» دیدار و با قرار دادن نام این گروه در فهرست تحریم‌های انگلیس در سال ۲۰۰۷ مخالفت کرده بود، در جلسات مختلف پارلمانی خواستار اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه علیه جمهوری اسلامی ایران بود. نامبرده یک ماه پیش در اظهارنظری یکی از افتخارات کاری خود را دفاع از منافقین خوانده بود.

امس یکی از پایه ثابت‌های اجلاس سالانه گروهک منافقین بود و طبق اسناد ثبت شده در تارنمای پارلمان انگلیس تحت عناوین مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم از منافقین پاداش و دستخوش دریافت می‌کرد.

نامبرده طبق اسناد موجود نزد دفتر منافع اقتصادی اعضای پارلمان انگلیس، در سال ۲۰۱۹ برای سخنرانی در اجلاس گروهک منافقین در آلبانی از فردی به نام «هادی سعیدی» که محل استقرار او بر خلاف رویه‌های مرسوم ثبت نشده، علاوه بر کمک هزینه سفر و اقامت، پاداش دریافت کرده است. (اینجا را کلیک کنید)

او در سال ۲۰۱۷ نیز برای سخنرانی در اجلاس گروهک منافقین در پاریس، از طریق موسسه‌ای در زوریخ به نام انجمن حقوق بشر و آزادی مبلغی را دریافت کرده است.( اینجا را کلیک کنید)

واقعیت این است که همکاری دیرینه امس با منافقین آورده مالی کمی برای او نداشت. نامبرده سالانه ارقام هنگفتی را به عناوین مختلف از جمله سخنرانی و تهیه لوایح ضد ایرانی در پارلمان دریافت می‌کرد و حتی برای سخنرانی در اجلاس منافقین به آمریکا هم سفر کرد تا اعلام کند که تغییر حکومت در ایران در دسترس است.

به همین خاطر منافقین با انتشار بیانیه‌ای او را «دوست شجاع» این گروهک منفور، تروریستی و جنایتکار نامیده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha