سالانه طرح هادی ۱۰ درصد روستاهای کشور بازنگری می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با توجه به بازگشت جمعیت به سوی روستاها در برخی نقاط نیاز به بازنگری طرح هادی داریم که مطابق برنامه باید هر سال طرح هادی ۱۰ درصد روستاهای کشور بازنگری شود.

اکبر نیکزاد روز شنبه در آیین بهره‌برداری از ۴۱ هزار و چهارصدمین واحد مسکونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان خراسان جنوبی و طرح هادی روستای ماسن شهرستان بیرجند افزود: تاکنون طرح هادی برای ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه شده است و طبق یک برنامه ۱۰ ساله هر سال باید ۱۰ درصد روستاها را در برنامه بازنگری داشته باشیم.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با تامین اعتبارات ملی و استانی این برنامه مهم را به انجام برسایم تا مردم برای ساخت مسکن مشکلی نداشته باشند.

رییس بنیاد مسکن کشور با اشاره به وجود هزار روستای دارای طرح هادی مصوب در خراسان جنوبی گفت: ۸۰ روستا باید طرح هادی در آنها بازنگری شود که براساس تصمیم‌گیری انجام شده مصوب کردیم سالانه ۱۰۰ روستا در این استان بازنگری طرح هادی در آنها انجام شود.

وی افزود: سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور نوسازی و مقاوم‌سازی می‌شود و در حال حاضر حدود ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی در کشور نوسازی شده است.

نیکزاد اظهار داشت: استان خراسان جنوبی در زمینه نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی از متوسط کشوری حدود سه درصد جلوتر است و طبق آخرین برنامه‌ریزی تا سال ۱۴۱۰ هیچ واحد مسکونی غیرمقاوم در روستاهای کشور باقی نخواهد ماند.

وی گفت: امیدواریم خراسان جنوبی در تحقق این برنامه نیز پیشتاز سایر استان‌ها باشد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچینین با اشاره به دستور ویژه رییس جمهوری برای بازسازی منازل زلزله‌زده خوزستان گفت: رییس جمهوری همان لحظه وقوع حادثه به فوریت دستور بازسازی دادند لذا همان ساعات اولیه همکاران ما در بنیاد مسکن به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: تشکیل پرونده‌ها تمام شده و آواربرداری تا چند روز آینده شروع خواهد شد لذا بازسازی طبق دستور رییس جمهوری با فوریت آغاز می‌شود.

نیکزاد گفت: طبق برنامه‌ریزی اعتبارات لازم باید اختصاص پیدا کند که ما منتظر ابلاغ اعتبارات نشده‌ایم.

وی اظهار داشت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی، مردم از مسوولان و مسوولان از مردم هستند و هیچ فاصله‌ای بین آنها نیست لذا همچون ید واحد باید دست به دست هم دهیم تا بیشترین خدمات را ارایه کنیم.

رییس بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه هرچه داریم از خانواده معظم شهدا و ولایت است گفت: حق مردم ارایه بهترین خدمات است و امروز به برکت نظام مسابقه بین مسوولان برای ارایه بیشترین خدمات است.

طرح هادی روستای ماسن از توابع شهرستان بیرجند امروز با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار خراسان جنوبی در این روستا افتتاح شد.

۴۴۴ میلیون تومان برای اجرای این طرح هادی هزینه شده که ۱۹۴ میلیون تومان آن اعتبار ملی و مابقی استانی بوده است.

همچنین ۴۱ هزار و چهارصدمین واحد مسکونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان خراسان جنوبی امروز در روستای ماسن به بهره‌برداری رسید.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و در اجرای این طرح به متقاضیان تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده که مبلغ این تسهیلات برای سال جاری ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز (شنبه) با سفر به خراسان جنوبی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن استان حضور یافت و با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و استاندار هم به‌طور جداگانه دیدار کرد.

بازدید و افتتاح طرح‌های عمران روستایی از دیگر برنامه‌های اکبر نیکزاد در این سفر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha