بازدید از استادیوم وطنی؛ مطالبه هواداران نساجی از وزیر ورزش

ساری – ایرنا – هواداران تیم فوتبال نساجی مازندران در آستانه حضور وزیر ورزش و جوانان در این استان خواستار حضور وی در قائمشهر و بازدید از استادیوم شهید وطنی برای پیگیری و تسریع در روند اجرایی بهسازی این استادیوم قدیمی و خاطره‌انگیز برای مازندرانی‌ها شده‌اند.

به گزارش ایرنا، سفر وزیر ورزش و جوانان به مازندران برای حضور در مراسم تجلیل از کشتی‌گیران مازندرانی مدال‌آور در مسابقات جهانی نروژ که عصر امروز در هتل میزبان بابلسر برگزار می‌شود سبب شده تا  هواداران تیم فوتبال نساجی در فضای مجازی و صفحه‌های مرتبط با هواداران پیگیر و خواستار حضور سیدحمید سجادی در قائمشهر شوند تا از نزدیک در جریان پروژه تعویض چمن استادیوم وطنی قرار بگیرد.

هواداران نساجی که تیم‌ مورد علاقه‌اشان باید سه روز دیگر در هفته نخست رقابت‌ها میزبان فجر شهید سپاسی باشد این روزها مانند سه فصل اخیر و در فاصله چند روز مانده به آغاز رقابت‌ها نگران بازی‌های خانگی این تیم هستند ، چرا که پروژه تعویض چمن مصنوعی و کاشت چمن طبیعی در این  ورزشگاه آغاز شده و امکان برگزاری بازی‌های خانگی نساجی در قائمشهر وجود ندارد. ورزشگاه جایگزین معرفی شده از سوی باشگاه به سازمان لیگ هم استادیوم شهدای ساری است که در فاصله سه روز مانده به آغاز رقابت‌ها هنوز برای میزبانی از رقابت‌ها آماده نیست.

مشکلات استادیوم شهدای ساری

پس از این که باشگاه نساجی استادیوم شهدای ساری را به عنوان ورزشگاه جایگزین برای میزبانی از دیدارهای خانگی معرفی کرد، سازمان لیگ هشت ایراد موجود در این ورزشگاه را اعلام کرد که باید تا پیش از هفته نخست رقابت‌ها برطرف شود. «ناهمواری زمین چمن»، «نیاز به تقویت نور کامل ورزشگاه با میانگین ۱۲۰۰ لوکس»، «تجهیز رختکن بازیکنان، داوران و سیستم سرمایش و گرمایش لازم»، «تجهیز و تعبیه اتاق پزشکی»، «تعیین محل اتاق دوپینگ و تجهیز آن»، «راه‌انداری اسکوربورد»، «تعیین محل کنفرانس مطبوعاتی» و «تفکیک محل تیم‌ها از فضای وی‌آی‌پی، تماشاگران و رسانه‌ها» اشکالاتی هستند که سازمان لیگ به استادیوم شهید وطنی وارد دانسته و خواستار برطرف شدن آن‌ها برای صدور مجوز برگزاری بازی‌های خانگی نساجی در این ورزشگاه شده است.

بازدید از استادیوم وطنی؛ مطالبه هواداران نساجی از وزیر ورزش

هواداران نساجی معتقدند که امکان برطرف شدن این حجم از اشکالات در چند روز باقیمانده وجود ندارد و نساجی طبق مقررات ممکن است ناچار شود که بازی‌های خانگی را در تهران برگزار کند. با این حال طی روزهای اخیر اقداماتی برای بهسازی سیستم نوری زیرساخت‌های استادیوم شهدای ساری آغاز شده که البته به همین اقدامات نیز هواداران انتقاد دارند. چرا که به جای خرید پروژکتور برای استادیوم شهدای ساری، پروژکتورهای استادیوم شهید وطنی از برج‌های نوری این استادیوم پایین آورده شد تا در ورزشگاه شهدای ساری نصب شود. این موضوع انتقادات زیادی را در هواداران نساجی به ویژه قائمشهری‌ها ایجاد کرده است.

ورزشگاه شهدا آماده نیست

از سوی دیگر مهم‌ترین و نخستین اشکال مطرح شده درباره استادیوم شهدای ساری که به چمن این ورزشگاه ارتباط دارد نیز نگرانی هواداران این تیم را بیشتر کرده است. پیگیری‌های خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد که هنوز چمن استادیوم شهدای ساری برای میزبانی از مسابقات آماده نشده و تلاش‌های باشگاه برای هموارسازی چمن نیز به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در استان به سرانجامی نرسید.

یک منبع آگاه در باشگاه نساجی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: باشگاه اعلام کرد که بهسازی و هموارسازی چمن را با هزینه خودش انجام خواهد داد و فقط از اداره کل ورزش و جوانان یک کاور برای پوشاندن چمن به منظور تسریع رشد آن درخواست کردیم. خرید کودهای مورد نیاز توسط باشگاه انجام شد و منتظر ماندیم که کاور به باشگاه تحویل داده شود تا در این روزها که وضعیت هوا نیز مساعد بود، با پوشاندن روی چمن سرعت رشد آن بیشتر شود. این درخواست هفته قبل مطرح شد، اما پس از پنج روز نهایتا ساعت ۱۰ شب پنجشنبه کاور به باشگاه تحویل داده شد.

بازدید از استادیوم وطنی؛ مطالبه هواداران نساجی از وزیر ورزش

وی افزود: با توجه به این که بعدازظهر امروز قرار است تیم در استادیوم شهدای ساری تمرین کند امکان این که کاور را روی چمن قرار دهیم وجود نداشت و به همین سادگی یک هفته زمان را به دلیل ناهماهنگی‌های داخل استان از دست دادیم. شرایط چمن هم به گونه‌ای است که قطعا اعتراض سرمربی تیم را به دنبال خواهد داشت. تا امروز هیچ اقدامی برای بهسازی ورزشگاه شهدای ساری انجام نشده و در اقدامی عجیب پروژکتورهای ورزشگاه وطنی را هم برای نصب در استادیوم شهدای ساری از این ورزشگاه خارج کردند. این مسائل برای استانی که بیشترین بار افتخارآفرینی ورزش کشور بر دوش آن قرار دارد بسیار ناپسند است. به دلیل همین مسائل است که سرمایه‌گذار بخش خصوصی تمایلی به فعالیت در ورزش مازندران پیدا نمی‌کند.

پروژکتورهای قرضی

البته رضا درویشی رئیس هیئت فوتبال قائمشهر پس از اعتراضات هواداران نساجی به خارج کردن پروژکتورهای ورزشگاه شهید وطنی از این استادیوم برای نصب در استادیوم شهدای ساری اعلام کرد که این تصمیم توسط اداره کل ورزش و جوانان مازندران اتخاذ شده و جا به جایی نیز موقتی است تا شرایط در استادیوم شهدای ساری برای میزبانی نساجی از حریفان آماده شود. به هواداران نیز قول می‌دهم که با آماده شدن ورزشگاه شهید وطنی پروژکتورها به ورزشگاه برمی‌گردد.

بازدید از استادیوم وطنی؛ مطالبه هواداران نساجی از وزیر ورزش

با این حال هواداران تیم فوتبال نساجی به دلیل همه مسائلی که برای تیم‌شان در این استان پیش آمده و بلاتکلیفی‌هایی که وجود دارد خواستار ورود مستقیم وزیر ورزش و جوانان به ماجرای استادیوم شهید وطنی و بهسازی آن هستند و معتقدند که با روند در پیش گرفته شده نه تنها استادیوم شهدای ساری به میزبانی نساجی از رقابت‌های لیگ برتر نمی‌رسد، بلکه سرنوشت استادیوم وطنی قائمشهر نیز چندان روشن نخواهد بود.

هواداران این تیم در سفر نخست وزیر ورزش و جوانان به غرب مازندران که اوایل شهریور امسال نخستین سفر استانی عباس سجادی در دوره وزارت بود نیز خواستار حضور او در قائمشهر شده بودند و حالا در دومین سفر که فاصله جغرافیایی کمتری تا قائمشهر دارد به طور جدی‌تر خواهان بازدید وزیر از ورزشگاه وطنی هستند. این هواداران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مرتبط با نساجی به گفت‌وگوی کوتاه انجام شده بین وزیر ورزش و جوانان و رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی در حاشیه دیدار تیم ملی ایران و کره جنوبی نیز اشاره می‌کنند.

حدادیان در استادیوم آزادی گفت‌وگویی با وزیر ورزش و جوانان و حمید عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال داشت و از مشکلات و چالش‌های پیش روی بخش خصوصی در فوتبال و مسائل مربوط به باشگاه نساجی و استادیوم وطنی گفت و طبق شنیده‌ها و مطالب منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی سجادی نیز با اشاره به برنامه‌ریزی برای سفر به مازندران عنوان کرد که در این سفر بازدیدی از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر خواهد داشت.

بازدید از استادیوم وطنی؛ مطالبه هواداران نساجی از وزیر ورزش

هواداران نساجی معتقدند حضور وزیر ورزش در قائمشهر می‌تواند مسئولان استان را برای پیگیری بیشتر رفع مشکلات این استادیوم بیشتر از گذشته پای کار بکشاند. مروری بر دیدگاه‌های منتشر شده توسط برخی هواداران در شبکه‌های اجتماعی نیز این امر را تایید می‌کند که یکی از انتظارات جدی‌شان در سفر امروز سجادی به مازندران حضور او در قائمشهر و بازدید از استادیوم وطنی است. این افراد به تکمیل نشدن سکوی ضلع غربی استادیوم وطنی که قرار بود ۲۲ بهمن سال قبل به بهره‌برداری برسد نیز اشاره می‌کنند و ناتمام ماندن آن را مصداقی از بی‌توجهی به تیم فوتبال نساجی و مطالبات هواداران این تیم می‌دانند.

تیم فوتبال نساجی مازندران ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۷ مهر باید در نخستین دیدار لیگ بیست‌ویکم از تیم فجر شهید سپاسی قائمشهر میزبانی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha