چهارمین دوسالانه آموزشی کارشناسان قرآن آموزش و پرورش برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: چهارمین دوسالانه آموزشی و توانمندسازی رؤسای ادارات، کارشناسان و کارشناسان مسوول قرآن، عترت و نماز ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها با هدف تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی از ۲۶ مهرماه به مدت ۲ روز برگزار می‌شود

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی، محمدرضا مسیب زاده در نشست خبری تبیین جزییات اجرای چهارمین دوسالانه آموزشی و توانمندسازی رؤسای ادارات، کارشناسان و کارشناسان مسوول قرآن، عترت و نماز ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها که در گروه نشست خبری شبکه شاد برگزار شد، افزود: چهارمین دوره آموزش داوری متفاوت از دوره های گذشته با  حضور ۱۵ هزار نفر  در رشته‌های مختلف، برگزاری هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام و دوره توانمندسازی دوسالانه کارشناسان همزمان با آغاز سال تحصیلی از جمله برنامه‌های شاخص امسال است که در کنار برنامه‌های جاری چون ساخت و ساز مراکز دارالقرآن‌ و اختصاص اعتبارات دارالقرآن‌ها اجرا می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه شاید هیچ ۱۰ روز کاری نیست که در حوزه قرآن، عترت و نماز سپری شود و همکاران، کار جدیدی در راستای برنامه‌های از قبل پیش‌بینی شده نداشته باشندۀ افزود: چهارمین دوسالانه آموزشی و توانمندسازی رؤسای ادارات، کارشناسان و کارشناسان مسوول قرآن، عترت ونماز ادارات کل آموزش و پرورش طی سه روز از ۲۶ تا ۲۸ مهرماه اجرا می‌شود. مراسم افتتاحیه این دوره با حضور علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش برگزار می شود.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این دوره با هدف تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های دوسالانه حوزه قرآن و عترت و نماز منبعث از کتاب «ندای رحمت» مجموعه دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها برگزار می‌شود. این کتاب بازه زمانی پنج ساله را دنبال کرده و امسال  ششمین سالی است که دوستان تلاش مثمرثمری برای دستورالعمل‌های این کتاب انجام داده‌اند.
مسیب زاده درمورد علت برگزاری این دوره در مهرماه، گفت: این نشست در دهه سوم مهرماه برگزار می‌شود تا در صورت بروز تغییر و تحول در حوزه مدیریت در مناطق و استان‌ها، تا این زمان ثبات ایجاد شده باشد.

وی تصریح کرد: به‌روزرسانی سطح علمی کارشناسان و فراهم شدن زمینه تجربه‌گردانی بین استان‌ها با حضور کارشناسان ۳۲ استان از جمله دیگر اهداف برگزاری این دوره است، چرا که در استان‌ها کار اثرگذار و بزرگی انجام می‌شود که با توجه به شرایط بومی، برنامه‌ریزی می‌شود تا در قالب تجربه‌گردانی در اختیار سایر عزیزان قرار ‌گیرد.
وی با بیان این نکته که برگزاری این دوره به منظور توسعه‌ مشارکت‌ها و تجلیل از همکاران این عرصه است، ادامه داد: شرایطی فراهم آمده تا از ظرفیت میان سازمانی و میان‌دستگاهی استفاده کنیم، بنابر این بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل یکی از اهداف برگزاری این دوره است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از دیگر اهداف برگزاری این دوره تجلیل از قرآنیان و عزیزان حوزه قرآن، عترت و نماز است. رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند «تجلیل از قرآنیان، تجلیل از قرآن است» پس وظیفه داریم از عزیزانی که در ۲ سال گذشته در شرایط غیرحضوری  و کرونایی کشور هم با توانمند کردن خودشان در عرصه فناوری اطلاعات و فضای مجازی و برنامه‌سازی و ارایه ایده‌ها میان فرهنگیان و دانش‌آموزان، تلاش کرده‌اند، تجلیل کنیم.  
مسیب زاده تصریح کرد: رؤسای ادارات قرآن، عترت و نماز به طور ویژه مجریان این برنامه هستند و این دوره از طریق بستر آموزشی شبکه شاد با توجه به بحث حضور و غیاب‌ها و آزمون پایانی با نظم حاکم بر برنامه ها برگزار می‌شود.
وی با اشاره به توجه ویژه به حوزه عترت و فرهنگ انتظار و مهدویت در برنامه‌های امسال با توجه به اینکه دو نیمه شعبان در آن است، گفت: در زمینه بحث تبلیغات و تیزرها و کلیپ‌های نمایشی کارهای مناسبی انجام شده است که طی این دوره سه روزه در اختیار مسوولان و کارشناسان قرآنی قرار می‌گیرد. همچنین طی این دوره برنامه‌ها به صورت کوتاه، موجز و اثرگذار انجام می‌شود.  
مسیب زاده خاطرنشان کرد: کتاب «زلال تربیت» نتیجه انجام فعالیت های کتاب ندای رحمت است که کتابی تمام دیجیتال با استفاده از فضای مجازی و در قالب سایت لینک، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و با استفاده از کتابخانه دیجیتال منتشر شده است که در این مراسم رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: این دوسالانه با حضور رؤسا، کارشناسان‌مسوول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور در مجموع هزار و ۲۰۰ نفر با هدف تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه قرآن، عترت و نماز طی دوسال پیش رو برپا می‌شود.
وی بیان کرد: چهارمین دوره آموزشی و توانمندسازی رؤسا، کارشناسان مسوول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور از ۲۶ تا ۲۸ مهرماه به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حرم مطهر امام خمینی(ره) در قالب ویدئوکنفرانس و از طریق شبکه شاد برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha