۳۰ درصد جمعیت استان گلستان از تزریق واکسن کرونا استقبال نکردند
عکس آرشیو است

گرگان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۴۵۵ هزار نفری واجد شرایط واکسیناسیون کرونا در استان گفت که حدود ۳۰ درصد ساکنان گلستان از تزریق این واکسن استقبال نکردند.

ناهید جعفری روز شنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از این جمعیت واجد شرایط تاکنون یک میلیون و ۱۷ هزار و ۶۷۴ نفر معادل ۷۰ درصد نوبت اول و ۴۹۵ هزار و ۷۲۱ نفر معادل ۳۴ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی بیان کرد: از زمان شروع طرح واکسیناسیون کرونا در گلستان تاکنون یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۳۹۵ دُز واکسن در استان تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در هفته گذشته روند واکسیناسیون در استان شیب نزولی داشت به طوری که از مراجعه ۲۳ هزار نفر برای تزریق واکسن در هفته ماقبل به ۱۵ هزار نفر در هفته قبل کاهش یافت.

جعفری گفت که ۱۳۸ مرکز واکسیناسیون گلستان ظرفیت تزریق روزانه ۳۵ هزار دُز واکسن کرونا را دارند.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: وضعیت گلستان با وجود ۹ شهرستان آبی و پنج شهرستان زرد کرونایی، نگران کننده نیست اما کاهش آمار ابتلا و مرگ بیماران کرونایی نباید منجر به عادی‌انگاری و ساده‌انگاری مردم شود.

هادی حق‌شناس با اشاره به این که رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جامعه به کمتر از ۵۰ درصد رسیده تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا علاوه بر ترغیب مردم به رعایت بیشتر شیوه نامه ها، شهروندان را به تزریق واکسن کرونا تشویق کنیم.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار کرونایی برای دریافت خدمات بستری به مراکز درمانی گلستان مراجعه کردند و در این مدت یک نفر نیز به علت عوارض این ویروس جان خود را از دست داد.

استاندار گلستان با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان تاکید کرد که برنامه های این روز در فضای سربسته با یک چهارم ظرفیت و در فضای روباز با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha