بالا رفتن دوباره آمار بستری‌های کرونایی کرمانشاه نگران کننده است

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه درباره احتمال ورود کرمانشاه به پیک ششم هشدار داد و گفت: از دیروز تعداد بستری‌های کرونایی در استان روندی رو به افزایش داشته که علت اصلی آن بی توجهی به رعایت پروتکل‌ها است.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ اظهار کرد: متاسفانه کرمانشاه از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی جزو سه استان آخر کشور است و این هزینه های زیادی را برای استان در پی خواهد داشت.

وی افزود: تاکنون از جامعه هدف ما ۶۸ درصد دُز اول و ۴۲ درصد دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند که میانگین ۵۰ درصد است و اگر می‌خواهیم به یک جامعه ایمن برسیم این میزان میانگین باید به۸۰ درصد برسد.

بازوند یادآور شد: باوجود اینکه اینکه واکسن به اندازه کافی موجود هست ولی برخی افراد تمایل کمی برای واکسن زدن دارند.

وی ادامه داد: ممکن است ابهاماتی در فضای مجازی و دیگر جاها پیرامون واکسیناسیون مطرح شود که از رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می خواهیم در قالب برگزاری میزگردهایی در صدا و سیما این ابهامات را برطرف کنند.

استاندار کرمانشاه در مورد بازگشایی حضوری مدارس هم گفت: حدود ۵۷ درصد از دانش آموزان دُز اول زده اند و باید دُز دوم را تزریق کنند تا برای برگزاری حضوری کلاس ها مشکلی نداشته باشند.

وی عنوان کرد: همچنین استمهال وام های کارآفرینان حوزه صنعت گردشگری تا پایان سال و موضوع مالیات آن ها نیز تا پایان آذرماه تمدید شد.

بازوند در مورد ساعات کاری ادارات نیز گفت: رئیس سازمان امور استخدامی به زودی طی بخشنامه ای، وضعیت کار ادارات را مشخص می‌کند.

۵۰ درصد شهرستان‌های استان کرمانشاه در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه نیز به ایرنا گفت: براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از امروز(شنبه ۲۴ مهر) نیمی از شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

«مهدی محمدی» افزود: براساس این گزارش، شهرستان‌ های کرمانشاه، هرسین، سنقر و کلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و روانسر در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی، گیلانغرب و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان‌های پاوه، جوانرود و سرپل‌ذهاب هم در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، تنها تغییر ایجاد شده در رنگ بندی جدید نسبت به ۱۷ مهرماه جاری تغییر رنگ شهرستان گیلانغرب از نارنجی به زرد است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha