آمار مرگ ومیر کرونا در روسیه برای اولین بار از یکهزار نفر فراتر رفت

مسکو-ایرنا- آمار مرگ بر اثر کرونا در روسیه همچنان سیر تصاعدی دارد و برای اولین بار از مرز یکهزار نفر در روز فراتر رفت و این موضوع باعث نگرانی مقامات و مسئولین این کشور شده است.

به گزارش ایرنا، ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز شنبه اعلام کرد: در شبانه روز اخیر یکهزار و ۲ نفر بر اثر بیماری کرونا در روسیه جان سپردند.

 به این ترتیب از آغاز همه گیری کرونا در روسیه در ماه مارس سال ۲۰۲۰ (فروردین۱۳۹۹)، در مجموع ۲۳۱ هزار و ۳۱۵ نفر بر اثر ابتلای به این بیماری جان سپرده اند.  

در شبانه روز اخیر در روسیه ۳۳ هزار و ۲۰۸ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده شد.

مسکو، سن پترزبورگ و استان مسکو مکان های اول تا سوم مرگ کرونا در روسیه را داشتند و به ترتیب در این مناطق ۶۵۴۵ نفر، ۳۰۸۸ تن و ۲۴۰۳ نفر بیمار کرونایی یا افراد آلوده به این ویروس شناسایی شده است.  

وضعیت همه گیری کرونا در روسیه در هفته های اخیر دشوار شده است و مقامهای این کشور در این مورد هشدار داده و بر ضرورت آمادگی برای مقابله با وضعیت دشوارتر در این زمینه تاکید کرده اند.  

دنیس پروتسنکو رئیس بیمارستان کومونارکا ویژه بیماران کرونایی در مسکو، روز گذشته وضع همه گیری کرونا در روسیه را در آستانه بحران اعلام کرد.

 پروتسنکو  درکانال خود در شبکه تلگرام نوشت: سویه دلتا در روسیه برتری یافته است و شیوه معالجه و شیوه نامه های بهداشتی کرونا در مورد این سویه ویروس کرونا چندان موثر نیست.   

رئیس بیمارستان کومونارکای مسکو تصریح کرد: بسیاری از بیماران کرونایی که به مراکز پزشکی مراجعه و بستری می شوند، حال وخیم دارند.  

پزشک روس از مردم روسیه دعوت کرد تا حتما واکسن کرونا به خود تزریق کنند.

تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه نیز به تازگی اعلام کرد دوره سخت و دشوارتر کرونا در این کشور در راه است.

به گزارش ایرنا از مسکو، گولیکووا در جلسه ستاد مقابله با کرونا تحت نظارت دولت روسیه گفت: بار دیگر دوره دشوار بیماری کرونا در روسیه فرا می‌رسد، ما شاهد افزایش همه‌گیری کرونا در کشور هستیم.

گولیکووا که سخنان وی از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شد، خطاب به روس‌ها اظهار کرد: از شما می‌خواهم دقت بیشتری داشته باشید و همه تدابیر محدودکننده را رعایت کنید و به این وسیله سلامتی خود و نزدیکانتان را حفظ کنید.

 براساس سایت رسمی واکسیناسیون کرونا در روسیه امروز در آخرین اطلاعات رسمی اعلام کرد که تا کنون ۵۰ میلیون و ۳۲۹ هزار نفر در روسیه که ۳۴.۴ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهد، یک جزء واکسن کرونا را به خود تزریق کرده اند.

بر اساس اطلاعات این سایت اینترنتی، ۴۵ میلیون و ۸۳۱ هزار نفر یا ۳۱.۴ درصد مردم روسیه دو جزء واکسن کرونا را زده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha