۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۰
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84506099
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار کرمان را بیشتر بشناسیم
شعرباف تبریزی(سمت راست) درحال تحویل حکم خود از مدیران وزارت کشور

کرمان- ایرنا- سعید شعرباف تبریزی شهردار غیربومی شهر کرمان بالاخره حکمش را پس از افزون بر یکماه ونیم انتظار از وزارت کشور دریافت کرد و به طور رسمی شهردار شهر مرکز دیار کریمان شد.

به گزارش ایرنا اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان که وقتی مدیریت شهری این شهر را برعهده گرفتند با استعفای سیدمهران عالم زاده شهردار منتخب دوره قبل مواجه شده بودند، محسن پوراسماعیلی را به عنوان سرپرست برگزیدند تا برای انتخاب شهردار زمان خریده باشند و با بررسی های بیشتر بتوانند سکاندار مدیریت شهری را برگزینند.

در نهایت ششم شهریورماه بود که در رقابت بین محسن پوراسماعیلی، سرپرست شهرداری که نیروی بومی و با سابقه حدود سه دهه فعالیت در شهرداری کرمان و سایر شهرها محسوب می شود و شعرباف تبریزی متولد ۲۶ شهریورماه ۱۳۶۰ مشهد، اعضای شورا با یک رای بیشتر شهرداری غیربومی و جوان را انتخاب و به وزارت کشور معرفی کردند.

تاخیر در تایید حکم شهردار کرمان طی روزهای اخیر خبرساز شده بود و برخی نیز سوابق وی را از دلایل احتمالی این تاخیر اعلام می کردند؛ حال آنکه اعضای شورای اسلامی شهر کرمان می گفتند که شرایط را بخوبی بررسی کرده بوده اند و مشکلی در گرفتن تایید وزارت کشور وجود ندارد.

بالاخره روز شنبه - ۲۵ مهرماه- وزیر کشور حکم شهردار منتخب کرمان را تایید و وی را منصوب کرد که خبرگزاری ایرنا با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با وی بخشی از سوابق مدیریتی و تحصیلی وی را منتشر می کند.

شعرباف تبریزی برخلاف پسوند فامیلی اش، زاده تبریز نیست بلکه متولد مشهد است؛ در بحث مدرک تحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت شهری و دکترای تخصصی برق، گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه فردوسی مشهد دارد.

سوابق مدیریتی شعرباف تبریزی بیشتر البته در شهر مشهد مجموعه مدیریت شهری و نیز آستان مقدس رضوی بوده است و مسئولیت های مختلفی از جمله مدیرعاملی شرکت عمران و مسکن سازان ثامن (مشهد) را در کارنامه دارد.

او عضو حقیقی کمیسیون ۶ نفره تخصصی شهرسازی شورای شهر مشهد از سال ۹۸ تاکنون است؛ همچنین شعرباف تبریزی در گذشته در چند دوره انتخابات مجلس و شوراهای اسلامی نیز نامزد انتخابات در مشهد بوده است.

شعرباف تبریزی در تولیت آستان قدس مسئولیت هایی از جمله مشاور دفتر بررسی های راهبردی دفتر تولیت آستان در حوزه شهرسازی، عضو حقیقی کمیسیون بررسی طرح های تفصیلی مشاوران شهرسازی آستان قدس، مشاور و طراح سامانه جامع شفافیت رضوی در سطح آستان قدس رضوی، مشاوره مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی، مدیر پروژه و طراحی «سامانه جامع شفافیت سازمان اقتصادی رضوی» داشته است.

مشاور جریان سازی علمی موسسه کیفیت رضوی، مسئول دبیرخانه پیوست فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، عضو هیات مدیره نهاد دیده بان شفافیت و عدالت خراسان رضوی، ناظر فنی و محتوایی بیش از ۱۰ پروژه کالن دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، مشاور معاونت فرهنگی شهرداری مشهد و عضو کارگروه فرهنگی و اجتماعی مرکز مطالعات معاونت شهرسازی شهرداری مشهد از جمله دیگر سوابق وی اعلام شده است.

وی سابقه فعالیت های رسانه ای از جمله مشاور رسانه ای دهها پرونده تخصصی در حوزه مسائل شهری مشهد و نیز برخی رسانه های مشهد را در کارنامه دارد.

از جمله دیگر سوابق وی مسئولیت بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی و نیز مسئولیت مطالعات نهاد نمایندگی رهبری در این دانشکده اعلام شده است.

شهردار جدید کرمان سابقه تدریس دوره های مختلف آموزشی و پژوهش نیز در مراکز علمی و دانشگاهی دارد؛ صاحب ۳۴ عنوان مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی و مجلات علمی- پژوهشی است که سه مورد آن مربوط به حوزه مدیریت شهری و ۳۱ مورد آن در زمینه پردازش اطلاعات و هوش مصنوعی است.

از جمله فعالیت های مدیریتی دانشگاهی وی در بخش های مختلف دانشگاه بین الملی امام رضا(ع) از جمله معاونت توسعه و پشتیبانی تا دیگر بخش های این مرکز علمی اعلام شده است.

شهردار جدید و مشکلات شهری کرمان

به گزارش ایرنا، شهردار مشهدی کرمان در حالی سکان مدیریت شهری این کلانشهر را برعهده گرفته که این شهر باوجود همه اقدامات دوره های مختلف مدیران شهری، اینک با مشکلات مختلفی در بخش های گوناگون از جمله مبلمان شهری مواجه است.

مشکلات شهر کرمان در شرایطی است که علی زینی وند استاندار کرمان که نهم تیرماه امسال در اواخر دوره مدیریت شهری قبلی، زمانی که شهردار و مدیرانش تلاش داشتند با سرعت پروژه هایی که آغاز کرده بودند را به افتتاح برسانند، در مراسم آغاز ساخت تقاطع غیرهمسطح شهید حاج یونس زنگی آبادی از مبلمان شهری و زیبایی کرمان گلایه کرد و گفت: کرمان با کرمانی که دیگران تصور دارند فرسنگ‌ها فاصله دارد. باید در زیبایی، مبلمان شهری و حوزه های دیگر این دیار کار و برای حاشیه های آن نیز فکری شود.

مشکلات مبلمان شهری، فضای سبز، آسفالت دارای مشکل معابر و دهها مشکل دیگر درحالی است که این شهر میزبان سردار دل ها و زائران مزار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است؛ موضوعی که ضرورت ساماندهی هرچه سریع تر گلزار شهدا و زمینه سازی برای میزبانی از زائران را بیش از پیش نمایان کرده است.

آغاز به کار شهردار کرمان در دوره جدید با انتقال آرامستان این شهر نیز همزمان بوده و این درحالی است که آرامستان جدید به محل دفن اموات تبدیل شده اما هنوز نیازمند اقدامات بسیار در تامین انواع زیرساخت است و مدیریت شهری باید با فوریت بخش مهم وقت و اعتبارات خود را برای آن بگذارد.

نمی شود از مشکلات شهر کرمان گفت و از خدمات شهری بویژه دفع زباله آن سخن به میان نیاورد و گلایه های مردم را نشنید؛ همه این مشکلات در کلانشهر کرمان در استانی که به دیار کریمان شهره است نشان از میدان وسیع کاری پیش روی اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر دارد که به نظر می رسد آستین فعالیت ها را بالازده اند و منتظرند تا با شروع به کار شهردار جدید، تحقق مطالبات و انتظارات شهروندان را کلید بزنند.

اخبار مرتبط

  • شهردار کرمان انتخاب شد

    شهردار کرمان انتخاب شد

    کرمان - ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان اعلام کرد: سعید شَعرباف تبریزی در نشست غیرعلنی…

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha