بیش از هفت هزار مورد عملیات پلیسی در سرپل‌ذهاب انجام شد

قصرشیرین - ایرنا - فرمانده انتظامی سرپل‌ذهاب گفت: هفت هزار و ۳۵۱ مورد اقدام و عملیات‌های پلیسی در این شهرستان در یکسال گذشته انجام گرفته که ۱۴ درصد رشد داشته و این تلاش مضاعف پلیس منجر به کاهش چشمگیر جرایم شده است.

سرهنگ منوچهر رضایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۲۱ هزار و ۶۴۶ مورد اقدام های پیشگیرانه خاص در سطح شهرستان در راستای ارتقای امنیت اجتماعی  صورت گرفته که منجر به رشد۷۴درصدی اجرای طرح ها و مانورهای پیشگیرانه شده است.  

وی اظهار کرد: گشت‌های پلیسی ضربتی و پیشگیرانه در یکسال گذشته که در این شهرستان اجرا شده ۱۲ هزار و ۱۷۲ مورد بوده و ۲۳ هزار و ۶۷۹ قلم کالای احتتکار شده نیز کشف شده و با هماهنگی مقام قضایی این اقلام به بازار برگشته است.   

فرمانده انتظامی سرپل‌ذهاب ادامه داد: همچنین در یکسال گذشته با تلاش پلیش شهرستان ۷۳ هزار و ۵۷۴ قلم از انواع اقلام ممنوعه کشف و ضبط شده و متخلفان بسزای اعمال خود رسیده و همچنین ۲۳ درصد رشد در کشف جریم شهرستان با حضور مقتدرانه عوامل انتظامی صورت گرفته ضمن اینکه جرایم خشن به وقوع نرسیده است.

سرهنگ رضایی تاکید کرد: چهار درصد دستگیری مجرمان، ۲۰ درصد دستگیری سارقین و رشد ۳۲درصدی در کشف کلی سرقت‌ها به ثبت رسیده است.  

 وی یادآور شد: در کشف سرقت سیم برق ۶۰ درصد و دستگیری سارقین سیم برق نیز ۱۵ درصد رشد داشته‌ایم و در راستای اعمال قانون نیز یک هزار و ۴۰۷ دستگاه وسایط نقلیه متخلف توقیف و روانه پارکینگ شده است.

فرمانده انتظامی سرپل ذهاب گفت: ۷۷۳ تُن ‌انواع کالای قاچاق در شهرستان کشف و با هماهنگی مرجع قضایی به بازار برگشته است و نیز ۵۲۰ واحد صنفی متخلف در شهرستان پلمپ شده است.  

وی اضافه کرد: همکاری انتظامی شهرستان با شبکه بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس منحوس کرونا و ریشه کن کردن این ویروس از شهرستان از مهمترین اقداماتی بوده که در این راستا صورت گرفته است.

سرهنگ رضایی افزود: در بخش مبارزه با مواد مخدر بیش از ۱۳۵نفر معتاد متجاهر جمع آوری و تحویل کمپ های ترک اعتیاد شده است  و ۸۹هزار و ۲۰۶ مورد اعمال قانون و صدور جریمه برای خودروهای متخلف انجام گرفته است.

او شش هزار و ۸۸۴ مورد تعویض پلاک و ۱۵ هزار و ۶۸۳ مورد خدمات قضایی و ۹ هزار و ۴۶۵ مورد خدمات انتظامی گواهینامه را از دیگر اقدامات پلیس در یکسال گذشته اعلام کرد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha