۲۸ هزار دانش‌آموز استان بوشهر تحت پوشش طرح سوادحرکتی قرار می‌گیرند

گناوه - ایرنا - رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از ۲۸ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی شهری در این استان، تحت پوشش طرح ملی ارتقای سواد حرکتی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، منوچهر هوشیار روز شنبه در آیین افتتاح این طرح در مدارس ابتدایی شهرستان دیلم افزود: طرح ارتقای سواد حرکتی دانش‌آموزی برای نخستین بار امسال در ۳۰ درصد مدارس مقطع ابتدایی شهری استان بوشهر اجرا می‌شود.

وی گفت: سنجش و شناسایی وضعیت سواد حرکتی دانش‌آموزان، توسعه ویژگی‌های جسمانی و سواد حرکتی، افزایش سرانه فعالیت بدنی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به دانش آموزان، اولیا و جامعه و گرایش به فعالیت بدنی از اهداف عمده طرح است.

هوشیار اظهارداشت: این طرح در دو بخش حرکتی و تعادلی اجرا می‌شود و برای آگاهی و آشنایی نحوه شیوه‌های آن، یک کارگاه آموزشی با شرکت کارشناسان، سرگروه‌ آموزشی و مربیان تربیت بدنی مدارس برگزار شده است.

رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: طرح سواد حرکتی دانش آموزان دوره ابتدایی شهر در دو مرحله با همکاری مدیران، معاونان، آموزگاران تربیت بدنی و پایه و والدین در ماه های مهر و اسفند امسال اجرا می‌شود.
وی، وضعیت دانش آموزان و مشاوره های حرکتی آنها را در فاصله بین سنجش اولیه و ثانویه از مهم‌ترین بخش‌های این بسته تحولی عنوان کرد و یادآورشد: آموزگاران تربیت بدنی و پایه و  والدین نقشی مهم در اجرای موفقیت آمیز این طرح ملی دارند.
هوشیار تاکید کرد: با توجه به وضعیت کرونا و استفاده از گوشی‌های تلفن همراه، تلویزیون و اینترنت، سرگرمی‌های دانش آموزان را به سکون کشانده و آنها را به شدت دچار فقر حرکتی کرده است.

                                                                                     ۲۸ هزار دانش‌آموز استان بوشهر تحت پوشش طرح سوادحرکتی قرار می‌گیرند

مدیر آموزش و پرورش دیلم گفت: اگر بخواهیم در کشور ورزش همگانی داشته باشیم، فرهنگ آن باید در مدرسه و سنین رشد شکل بگیرد.

محمدمهدی محسنی افزود: دانش آموز همان‌طور که باید سواد خواندن و نوشتن یاد بگیرد، باید سواد حرکتی هم بیاموزد.

وی گفت: بازی‌های رایانه‌ای، تلفن همراه و زندگی ماشینی جامعه بویژه نوجوانان را با خطر بزرگ کم تحرکی مواجه کرده است.

مدیر آموزش و پرورش دیلم بیان کرد: شخصی سواد حرکتی دارد که بتواند در موقعیت‌های چالش برانگیز و نامتعادل، عکس العمل مناسب حرکتی نشان بدهد و به موفقیت برسد و چنانچه مدیریت درستی از شرایط به وجود آمده نداشته باشد،  آسیب جدی جسمانی خواهد دید.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر دارای ۷۶۰۰ دانش آموز است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha