پرونده عاملان شکار خرس در چهارمحال و بختیاری به مراجع قضایی ارجاع شد
عکس تزئینی است

شهرکرد - ایرنا-مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در خصوص انتشار تصاویری د ر خصوص شکار یک قلاده خرس در ارتفاعات یکی از شهرستانهای استان گفت: پرونده عاملان این واقعه به مراجع قضایی ارجاع شده و در حال پیگیری است.

شهرام احمدی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حدود سه ماه قبل پس از دریافت گزارشی مبنی بر کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات کوه کَلَک شهرستان فارسان، ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان، اقدام برای شناسایی عامل و یا عاملان این واقعه را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه تصویر منتشر شده از لاشه خرس قهوه‌ای در ارتفاعات  فارسان در چند روز اخیر مربوط به همان واقعه سه ماه قبل است، تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده، متخلفان شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند که هم‌اکنون مراحل رسیدگی به این پرونده و برخورد با متخلفان در جریان است.

احمدی یادآور شد: متاسفانه بر اساس اطلاعات نادرست، این تصور برای برخی ایجاد شده است که اجزای بدن خرس دارای خواص درمانی است و همین موضوع نیز باعث شکار این گونه جانوری با ارزش توسط افراد ناآگاه می‌شود.

وی بر ضرورت برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و کشتار حیات‌وحش تاکید کرد و گفت: تلاش می‌شود با همراهی فعالان زیست‌محیطی، دانشگاهیان و طبیعت دوستان آموزش‌های لازم به منظور افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به اهمیت گونه‌های جانوری و گیاهی و راهکارهای کاهش تعرض به این گونه‌ها به جوامع محلی به‌ ویژه ساکنان حاشیه مناطق حفاظت‌شده ارائه شود.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۱۲.۵ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری تحت مدیریت حفاظت محیط‌زیست قرار دارد که مناطق حفاظت‌شده شیدا، هلن، قیصری، سبزکوه و پارک ملی و منطقه حفاظت‌شده تنگ صیاد و منطقه شکارممنوع خدا آفرین از جمله مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha