جان‌باختگان کرونا در شرق استان سمنان از ابتدا تاکنون به ٣٩٠ تن رسید

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۳۹۰ نفر از آغاز همه‌گیری کرونا تاکنون در شهرستان های شاهرود و میامی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند.

رضا چمن روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای همه گیری تاکنون ۵۶ هزار و ۱۳۸ بیمار مشکوک به کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مراکز درمانی و اورژانس مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی ۲۳ هزار و ۱۷ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان شناسایی شدند، اظهار داشت:  از این تعداد ۱۷ هزار و ۳۸۹ نفر به صورت سرپایی معالجه و پنج هزار و ۶۲۸ نفر در بیمارستان های امام حسین(ع) و بهار شاهرود بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

چمن با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته هم چهار بیمار کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند، اظهار داشت: هم اکنون ۶۴ بیمار با علایم مشکوک در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۳۶ بیمار مبتلای قطعی به کرونا تحت درمان و مراقبت قرار دارند. 

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، تعداد هشت هزار و ۵۶۲ بیمار با علایم مشکوک به کرونا از ابتدای همه گیری تاکنون در بیمارستان‌های شاهرود بستری شدند. 

بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه جمعه تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی را در سامانه ماسک اعلام کرد که تنها تغییر استان سمنان در آن تبدیل وضعیت آرادان از زرد به آبی بود.

به گزارش ایرنا، در اعلام سامانه ماسک، همچنان شهرستان‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در وضعیت نارنجی کرونایی باقی ماندند. 

وضعیت زرد کرونایی شهرستان‌های مهدیشهر و سرخه نیز حفظ شد و تنها تغییر در استان سمنان تبدیل وضعیت آرادان از زرد به آبی بود و این شهر در کنار میامی دو شهرستان آبی استان شدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز پنجشنبه تا جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰ طی ۲۴ ساعت ۱۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ نفر رسید.

همچنین طبق معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۸۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۹۱ نفر از آنها بستری شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha