نیمه نخست امسال ۴۹نفر براثر حوادث کار در آذربایجان‌شرقی جان باختند

تبریز - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۴۹ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند.

علی صفایی فرد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۱ درصد کاهش دارد، افزود: ۲۸ نفر به علت سقوط از بلندی، ۱۱ نفر براثر اصابت جسم سخت، سه نفر براثر برق گرفتگی، یک مورد خفگی یا کمبود اکسیژن، یکنفر غرق شدگی و پنج نفر نیز براثر سوختگی جان خود را در این مدت از دست دادند.

وی ادامه داد: در این مدت ۷۲۲ نفر نیز بر اثرمصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۱ نفر زن و بقیه مرد بودند.

صفایی فرد گفت: همچنین در شهریور ماه امسال ۱۳ نفر به علت حادثه کاری فوت کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج نفر کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: ماه گذشته ۱۵۱ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا،  سال گذشته ۱۱۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را در آذربایجان شرقی از دست دادند و یک هزار و ۳۱۳ نفر نیز مصدوم شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha