اولیای دم ۳۶ نفر را از قصاص نجات دادند

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری، با تلاش مددکاران و کمک‌های نیکوکاران، اولیای دم ۳۶ نفر با بخشش و اعلام رضایت زندگی دوباره به آنان بخشیدند.

به گزارش روز شنبه  ایرنا از اداره‌کل زندان‌های استان تهران، علی رستمی در بازدید از زندان رجایی شهر افزود: اسلام‌ در مواردی‌ به‌ صاحبان‌ حق‌ سفارش‌ به‌ عفو و گذشت‌ می‌کند که‌ موجب‌ جرأت‌ و جسارت‌ بر جرم‌ و جنایت‌ نشوند و مددکاران برای نجات زندانیان نادم تلاش می‌کنند تا رضایت اولیای دم را جلب کنند.

وی ادامه داد: قصاص حق اولیای دم است اما شخصی که در عین قدرت، از آن منصرف می‌شود و زندگی دوباره به شخص قاتل می‌دهد تا با ندامت از رفتار گذشته، راه درست زندگی را در پیش گیرد، مقام و منزلت بالایی دارد.  

رستمی تأکید کرد: برخی از نیکوکاران نیز جهت جلب رضایت شکات، به شرط عدم اعلام نامشان، بخشی از دارایی خود را انفاق می کنند، در بین این ۳۶ نفر نیز، یک شخص خیر با هماهنگی مرکز مراقبت بعد از خروج استان، دیه ۵۵۰ میلیون تومانی را پرداخت کرد تا آن زندانی از قصاص رهایی یابد.

وی اظهار داشت: این زندانی ۲۰ ساله بود و با صدور حکم قطعی قصاص و اصرار خانواده مقتول بر اجرای حکم، هیچ امیدی به آزادی نداشت اما مددکاران زندان رجایی شهر و مرکز مراقبت بعد از خروج با برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش، در نهایت رضایت اولیای دم را در قبال واریز مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان دریافت کردند که به دلیل عجز زندانی از پرداخت، نیکوکار تهرانی این مبلغ را در راه رضای خداوند اهدا کرد.

براساس این گزارش، مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به نشانی شهرزیبا، میدان الغدیر، جنب کانون اصلاح و تربیت تلفن ۴۴۳۳۰۰۰۶ آماده هرگونه همکاری برای کمک به پیشبرد طرح های حمایتی از خانواده زندانیان زندانیان است.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha