۲۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان بستری هستند

کاشان - ایرنا - معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: اکنون ۲۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۷ بیمار در کاشان و ۶۷ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به بستری موقت ۶۶ بیمار در مرکزهای درمانی منطقه کاشان افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته یک مرد ۷۷ ساله مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مرکز درمانی آران و بیدگل جان باخت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۳۴ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ۲۸ نفر از بیماران در کاشان و ۶ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

وی با اشاره به بستری موقت ۱۱ بیمار جدید از ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این منطقه اضافه کرد: هفت بیمار در کاشان و چهار نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

دلاوری با بیان اینکه شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۸۲ مورد جدید به ۵۱ هزار و ۳۳۲ نفر رسید، ادامه داد: ۲۶۸ هزار و ۳۶۸ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۴۲۸ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این شهرستان‌ها مرخص شده‌اند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۱۶ بیمار با سن ۳۰ تا ۸۵ سال در مرکزهای درمانی کاشان و هفت نفر با سن ۳۲ تا ۸۷ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به مراجعه ۵۶ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: ۶ هزار و ۱۴۲ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

تزریق ۳۹۶ هزار و ۳۲۸ دُز واکسن کرونا

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۳۹۶ هزار و ۳۲۸ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گفت: ۲۶۳ هزار و ۹۰۰ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۳۲ هزار و ۴۲۸ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی به ترتیب نارنجی و زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha