ابلاغ دستورالعمل جذب دانش‌آموختگان داروسازی و علوم‌ پایه پزشکی

تهران- ایرنا- دستورالعمل جذب دانش‌­آموختگان رشته‌­های تخصصی علوم پایه پزشکی و داروسازی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت‌­های دانش‌بنیان و مستقر در مراکز رشد و پارک‌­های فناوری سلامت به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، محمدرضا منظم مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: شفاف‌سازی فرایندهای اداری در سازمان‌های دولتی همواره از مطالبات جدی فناوران حوزه سلامت بوده و وجود آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی می‌تواند کمک شایانی به حل مشکلات در زمینه تولید محصولات فناورانه در داخل کشور کند.

وی افزود: فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی وزارت بهداشت همواره نقش مهمی در ایجاد دانش و انجام تحقیق و توسعه در راستای تولید محصولات فناورانه با تکنولوژی بالا داشته‌اند.

منظم ادامه داد: با توجه به وجود تعهد قانونی خدمت به دولت در ازای دوره تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی، طبق مصوبه قبلی معاونت آموزشی وزارت امکان اشتغال در بخش خصوصی در ازای دوره تعهد، تنها در شرکت‌های دانش بنیان برای این افراد میسر بود. در حالی که تعداد زیادی از شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت که به طور کلی متعلق به اعضای هیات علمی بوده و نیازی شدیدی به این‌گونه افراد دارند، دانش‌بنیان نیستند.

وی اظهار داشت: برای رفع موانع تولید در کشور، با همت و مساعدت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، از این پس دانش‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی هرکدام از رشته‌های داروسازی و علوم پایه پزشکی، علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در تمام شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت تعهدات قانونی دوره تخصص خود را بگذرانند.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل مرتبط با این موضوع با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی تهیه و به تایید وزیر بهداشت و درمان و آموزش رسیده ‌است. این دستورالعمل طی نامه به شماره  ۱۶۶۴/۱۰۱/د مورخ ۱۴۰۰/۷/۴ از طرف وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و متقاضیان می‌توانند از طریق مراکز رشد و پارک‌ها درخواست خود را پیگیری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha