۹۰ درصد فرهنگیان خراسان شمالی واکسن کرونا را دریافت کردند

بجنورد - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۹۰ درصد فرهنگیان استان دُز اول و ۷۴ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مهدی خطیب زاده  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مشکلی در زمینه واکسیناسیون فرهنگیان استان وجود ندارد اظهار داشت: جاماندگان عموما کسانی هستند که تمایلی به تزریق واکسن نداشتند یا افرادی که منع پزشکی داشتند.

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه آبان ماه تمامی فرهنگیان دُز اول و دُز دوم را دریافت می‌کنند تا در زمینه کلاس های حضوری دغدغه ای نداشته باشیم.

 ۷۵درصد دانش آموزان استان واکسن کرونا دریافت کردند

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: همچنین تاکنون ۷۵ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: اولویت اصلی حضوری کردن آموزش و تامین سلامت معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها است براین اساس با همکاری خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان برای واکسیناسیون این جامعه هدف برنامه ریزی شده است.

وی گفت: تاکنون در مجموع ۷۷ هزار و ۳۰ نفر از دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده اند.

خطیب زاده  با بیان این که دریافت واکسن دغدغه ما و والدین را برطرف می کند افزود: با واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های حضوری بدون مشکل برگزار خواهد شد.

وی از مدیران، معلمان، اولیا و دانش آموزان خواست تا به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن  کرونا را دریافت کنند.

۱۸۳هزار و ۸۱۹ دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha