شورای سیاستگذاری ائمه جمعه انفجار مسجد فاطمیه قندهار را تسلیت گفت

تهران-ایرنا- شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در بیانیه‌ای شهادت جمعی از شهروندان افغانستانی در حادثه تروریستی مسجد فاطمیه قندهار را تسلیت گفت و از مسئولان کنونی این کشور خواست برای جلوگیری از تکرار چنین جنایاتی به وظایف قانونی خود عمل کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در پیام تسلیت این شورا به مناسبت حادثه تروریستی مسجد فاطمیه قندهار آمده است: بار دیگر نماز جمعه مسلمین رنگ خون گرفت و در روز شهادت امام عسکری (ع)، مسجد فاطمیه امام بارگاه قندهار، مشهد شهیدان مظلومی شد که سال‌های سال است کشورشان قربانی توطئه‌های رنگارنگ آمریکا و صهیونیسم و مزدوران خیانتکار آن‌هاست.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این بیانیه افزود: اکنون بر همگان روشن شده است که آمریکای جهانخوار پس از شکست‌های راهبردی خود در غرب آسیا و خصوصا از مردم سلحشور افغانستان، درصدد انتقام‌گیری و ایجاد التهاب و تنش و شعله‌ورسازی آتش تفرقه توسط عوامل نیابتی خود در این کشور و کشورهای دیگر منطقه است.

 در بخش دیگری از این بیانیه‌ آمده است: احیا و فعال‌سازی دوباره گروهک داعش و دیگر مسلحین تکفیری که محصول طراحی‌های آمریکا و صهیونیسم و ارتجاع منطقه هستند؛ بخشی از توطئه‌ای است که توسط دستگاه جنگ و نیرنگ استکبار تدارک دیده است. این شرایط، ضرورت هوشمندی و آمادگی مردم شریف افغانستان از همه مذاهب و اقوام را می‌طلبد.

این شورا تاکید کرد: انتظار می‌رود مسوولان کنونی افغانستان که وظیفه حفظ جان و مال و امنیت مردم برعهده آن‌ها است؛ فراتر از محکومیت و ابراز انزجار لسانی، برای جلوگیری از این جنایات، اقدامات سریع و موثر را به انجام رسانند و مسوولانه و قاطعانه وارد عمل شده و وظیفه حتمی و قانونی خود را ایفا کنند.

شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه اضافه کرد: شورا به نمایندگی از ائمه محترم جمعه و نمازگزاران جمعه ایران اسلامی مراتب همدردی عمیق و تسلیت خود را با مردم عزیز افغانستان به ویژه حادثه‌دیدگان و خانواده‌های داغدار و مصیبت‌زده این فاجعه دردناک اعلام می‌دارد و برای شهیدان مظلوم نماز جمعه‌ مسجد امام بارگاه قندهار، علو درجات و مغفرت الهی را درخواست می‌کند.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی جمعه گذشته (۲۲ مهر) در مسجد فاطمیه در استان قندوز افغانستان بیش از ۴۰ تن به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند.

منابع خبری انفجار را ناشی از ۳ حمله انتحاری می‌دانند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است؛ داعش مسوولیت این حادثه تروریستی را بر عهده گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha