شهر زنجان در وضعیت کرونایی نارنجی قرار دارد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده، وضعیت کرونایی شهرستان‌ زنجان همچنان نارنجی و شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود آبی است.

دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس پنج شهر این استان شامل  شهرستان‌های ماهنشان، خدابنده، ابهر، خرمدره و  طارم در وضعیت زرد قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه روز گذشته این استان ۲ مورد فوتی ناشی از کرونا را ثبت کرد  اظهار داشت: بر این مبنا شمار فوتی‌های ناشی از کرونا از زمان شیوع ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۷۳۷ نفر رسید.

به گفته این مسوول، هم اکنون ۲۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۲۳ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۲۷ هزارو ۵۸۱ نفر رسیده است که ۳۱۸ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۱۴۰ هزارو ۹۹ نفر رسیده است.

وی  یادآوری کرد: هم اکنون شمار مبتلایان سرپایی و بستری در استان روند نزولی به خود گرفته است اما شهروندان زنجانی باید همچنان رعایت نکات اعلام شده را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارشهای اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به تعداد ۱۲ هزارو ۵۱۸ نفر در استان زنجان ثابت شده است که ۱۰ هزارو ۶۱۴ نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسوول خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۴ هزارو ۵۵۶ نفر رسیده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha