بیش از ۱۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در گچساران تزریق شد

گچساران - ایرنا - رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۵۵۷ دُز واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است.

عباس باشتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان  ۷۵ هزار و ۱۷۳ نفر در دز اول و ۴۵هزارو ۳۸۲ نفر در دز دوم واکسن کرونا  را در شهرستان دریافت کردند.

وی بیان کرد: بیش از ۸۴ درصد جمعیت ۸۹ هزارنفر بالای ۱۸ سال گچساران تاکنون در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند.

باشتی تصریح کرد: تاکنون ۷۱ درصد از دانش‌آموزان گروه هدف این شهرستان معادل هفت هزارو ۷۴۹ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است افزود: بیش از۱۰ هزارو ۸۷۱ دانش آموز در این گروه سنی باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی بیان کرد: ۲۹۵ ذز واکسن نوبت اول و ۲۱۹ دز واکسن نوبت دوم  روز گذشته در این شهرستان تزریق شد.

باشتی اظهار داشت: در صورت تامین واکسن با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم می توانیم تا اوایل آبان امسال همه مردم گچساران را واکسینه کنیم.

وی افزود: واکسیناسیون ویروس کرونا در ۱۰ مرکز در شهری و روستایی، ۱۲ پایگاه سلامت و ۲۸ خانه بهداشت و پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کرونا دوگنبدان این شهرستان در حال انجام است.

رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت:  ۵۵ هزار و ۱۵۹مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده و تاکنون بیش از ۱۶هزار  و ۷۸۲ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند. 

باشتی تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در گچساران را ۱۶ هزارو ۳۵۴ نفر اعلام کرد و افزود:  ۲۱۹ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha