بازگشت «کریمی» با تیم سهند در لیگ کشتی

تهران - ایرنا - «علیرضا کریمی» دارنده نقره و برنز پیکارهای جهانی کشتی که بعد از المپیک در اردوهای تیم ملی حضور نیافته بود، در لیگ کشتی و در تیم سهند ارس حضور خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، «علیرضا کریمی» آزادکار سال‌های اخیر تیم ملی کشتی که خرداد ماه امسال و پیش از المپیک در جام زیلکوفسکی لهستان جهت انتخاب نفر برتر وزن ۹۷ کیلوگرم به همراه محمدحسین محمدیان و علی شعبانی حضور یافته بود، نتوانست در این پیکارها توفیقی داشته باشد و به عضویت تیم ملی در بازی‌های المپیک توکیو درآید.

بعد از المپیک توکیو کادر فنی تیم ملی او را به اردوی تیم ملی دعوت کرد و حتی قرار شد به همراه کامران قاسم‌پور و محمدجواد ابراهیمی در انتخابی وزن ۹۲ کیلوگرم شرکت کند که از این مسابقات نیز انصراف داد.

کریمی از آزادکاران بااخلاق و قدرتمند سال‌های اخیر ایران و جهان قصد دارد کارش را یکبار دیگر در لیگ کشتی آزاد آغاز کند و این مرتبه در تیم شرکت داروسازی سهند ارس با سرمربیگری «علیرضا رضایی» گام به مسابقات خواهد گذاشت.

کریمی که وزن اصلی او ۸۶ کیلوگرم است، این سال‌ها به دلیل حضور حسن یزدانی در وزن‌های ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم دائما در حال تردد بود و در سال‌های اخیر و در پیکارهای جهانی نیز مقابل جی‌دن کاکس آمریکایی تن به شکست داده بود. کامران قاسم‌پور امسال در پیکارهای جهانی نروژ موفق به شکست این آمریکایی شد و مدال طلا گرفت.

علیرضا کریمی، عزت‌الله اکبری، علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی، مصطفی حسین‌خانی، محمد نخودی، امین طاهری، حسین شهبازی، محمد رمضان‌پور، مهدی هاشمی، ایمان صادقی، امیر حسین مقصودی، امیرحسین حسینی، رضا هاشمی، محمد نژادجوان، محمد نامجومطلق، محمد زمانی، دانیال شریعتی و امیرعلی آذرپیرا از کشتی‌گیران تیم داروسازی سهند ارس در لیگ برتر امسال خواهند بود.

لیگ کشتی آزاد با حضور ۱۴ تیم در ۲ گروه ۴ تیمی و ۲ گروه ۳ تیمی به شرح زیر قرعه‌کشی شد:

گروه الف: سهند ارس – آکادمی کشتی نادری خادم و  هیئت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران – ستارگان ساری- خراسان جنوبی- مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی- شهید صدرزاده- فرم دمای اراک- جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل – پاس ناجا- آلومینیوم حکمتی
 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha