فرماندار اردکان: با تغییر کاربری‌های غیرمجاز برخورد می‌شود

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: برخورد با ساخت‌وساز و تغییرکاربری‌های غیرمجاز در این شهرستان از طریق ایجاد گشت مشترک تشدید می‌شود .

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان روز شنبه در کارگروه پیشگیری و مقابله با تخلفات ساخت‌وساز و تغییر کاربری غیرمجاز شهرستان افزود: در شرایط زیست محیطی فعلی اردکان، اهمیت حفظ کاربری فضای سبز و باغات دوچندان است و همه دستگاه‌های مرتبط باید بدون اغماض و قاطعانه برخورد کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری و برخورد با تخلفات، انتظارات برآورده نشده، افزود: جهادکشاورزی به‌عنوان متولی حفظ کاربری باید جدی‌تر حراست و مراقبت کند.

پوردهقان با تشریح شرایط کنونی اردکان ا زجمله واحدهای صنعتی آلاینده زنجیره‌وار متمرکز در دشت عقدا - اردکان بیان داشت: این موضوع، تجمیع آلایندگی را به‌وجود آورده و درصورت از بین‌ رفتن فضاهای سبز از طریق تخریب باغات برای ساخت‌وساز، آلودگی‌ها تشدید می‌شود.

فرماندار اظهار داشت: ازسوی دیگر برای کشاورزی نیز تنها همین فضا باقی‌مانده و با تغییرکاربری‌های غیرمجاز حتی با اعتراضات محدود عده‌ای از ذی نفعان برخورد می‌شود.

وی با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی گفت: تشدید برخورد با ساخت‌وسازها و تغییرکاربری‌های غیرمجاز با ایجاد گشت مشترک در دستور کار است.

شهرستان ۱۲۰  هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha