سرمایه‌گذاری در صنعت آذربایجان‌غربی امسال۸۷ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در ۶ ماه اول امسال، میزان سرمایه گذاری در استان ۸۷ درصد افزایش یافته و به ۸۹ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال رسیده است.

غلامرضا بابایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور، یک هزار و ۵۷ فقره جواز تأسیس و توسعه برای واحدهای صنعتی در آذربایجان غربی صادر شده است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این واحدها برای ۲۰ هزار و ۵۳۲ نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: عملکرد سرمایه گذاری در بخش صنعتی استان نسبت به ۶ ماهه سال گذشته از لحاظ صدور جواز تأسیس و توسعه بیش از ۴۰ درصد و از لحاظ ایجاد زمینه اشتغال نیز ۴۶ درصد افزایش داشته است.

بابایی بیان کرد: آذربایجان‌غربی  با توجه به شرایط جغرافیایی و هم مرزی با کشورهای اروپایی، وجود پایانه های مرزی و دسترسی آسان به بازارهای بالقوه اوراسیا و حتی کشورهای همسایه و همچنین برخورداری از بزرگترین منطقه آزاد تجاری کشور برای انجام واردات آسان مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدها مناسبترین و بهترین موقعیت سرمایه گذاری را دارد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۲ هزار و ۴۱ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۴ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۵۸ هزار و ۲۶۵ نفر در آذربایجان‌غربی مشغول به فعالیت است.

۳۰۹ طرح صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال در دست اجرا بوده که با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال برای هشت هزار و ۳۳۸ نفر فراهم خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha