۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۴
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 84505476
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت واحد آموزشی در لرستان بهره‌برداری شد

خرم آباد- ایرنا- بهره‌برداری از هشت واحد آموزشی در قالب ۴۰ کلاس درس روز جمعه با مشارکت بنیاد برکت در لرستان بهره‌برداری شد.

به گزارش ایرنا، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان در آیین بهره برداری از هنرستان اتومکانیک شهید سپهبد قاسم سلیمانی شهرستان سلسله، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۴ مدرسه در قالب ۲۳۸ کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه ساز افتتاح و به سرانه آموزشی استان افزوده شده است.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس لرستان نیز با بیان اینکه از برکات وجود مبارک شهدا همین بس که امروز شاهد افتتاح هشت واحد آموزشی مزین به نام این عزیزان هستیم، افزود: یکی از برنامه های کمیته عمران کنگره ۶۳۰۰ شهید استان لرستان مزین کردن مدارس به نام شهدا است که این اداره کل در این امر توفیقات خوبی را کسب کرده است.

غفوری نژاد ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری، به رغم مشکلات اقتصادی موجود، هفت واحد آموزشی در قالب ۲۱ کلاس درس در شهرستان سلسله احداث و به سرانه آموزشی افزوده شده است .

وی در خصوص هنرستان اتومکانیک سلسله تصریح کرد: عملیات اجرایی این واحد آموزشی در دهه ۸۰ آغاز شد که به دلیل نبود اعتبار عملیات ساخت آن معطل ماند اما در سال های اخیر با مشارکت بنیاد برکت و تزریق اعتبار به مرحله بهره برداری رسید.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات زیرساختی آموزش و پرورش شهرستان سلسله، اظهار داشت: رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با سفرهایی که به لرستان داشت، در جریان کاستی های لرستان و شهرستان های سلسله و دلفان در ارتباط با فضاهای آموزشی قرار گرفتند و امیدواریم برای حل این معضلات اقدامات اساسی صورت دهند.

 معاونت مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این آیین با اشاره به اهمیت هنرستان برای توسعه آموزشی و سواد کاربردی دانش آموزان، اظهار داشت: سرانه استاندارد آموزشی به ازای هر دانش آموز هشت متر و ۳۳ سانتی متر است و استان لرستان با دارا بودن سرانه پنج متر و ۲۳ سانتی متری ، دقیقا در نقطه میانگین کشوری قرار دارد اما شهرستان سلسله با سرانه ۶ متر و ۳۳ سانت نسبت به سایر شهرستان های لرستان میانگین قابل قبولی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم ضمن رونمایی از کتاب ارزشمند "خلق سلیمانی" از خانواده های شهدای فرهنگی شهرستان سلسله و عوامل اجرایی ساخت فضاهای آموزشی این شهرستان با اهدای لوح، قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha