زلزله به ۱۳۰ روستای خوزستان خسارت وارد کرد

اهواز - ایرنا - معاون عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه ۴۵ منزل مسکونی در روستای سرشط اندیکا بر اثر زلزله اخیر به طور کامل تخریب شده است گفت: ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر زلزله دچار خسارت شدند. 

به گزارش ایرنا فاضل عبیات جمعه در حاشیه بازدید معاون اقتصادی رییس جمهوری از روستای سرشط در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعا ۹۸۰ منزل مسکونی در شهرستان اندیکا بر اثر زلزله تخریب شده و نیاز به بازساری کلی دارند همچنین یک هزار و ۹۵۰ منزل مسکونی دیگر نیاز به تعمیر اساسی دارند.

وی افزود: خوشبختانه در زلزله های اخیر هیچگونه خسارت جانی نداشتیم اما ۹۰۰ جایگاه دام تخریب شد که روز یکشنبه هفته آینده در این خصوص تصمیم گیری می شود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: کمک رسانی به مناطق زلزله زده اندیکا از سوی هلال احمر، سپاه و گروه های جهادی در حال انجام است.

وی بیان کرد: در ۲ بازه بلند و کوتاه مدت باید در خصوص مسکن زلزله زدگان تصمیم گیری شود. 

عبیات گفت: در ارتباط با بازه بلند مدت بر اساس مصوبه هیات دولت طرح اساسی مسکن مهر برای زلزله زدگان اجرا می شود اما در بازه کوتاه مدت سعی می کنیم مشکل مسکن این روستاها را به صورت اضطراری برطرف کنیم.

۱۲ مهرماه زلزله ای به بزرگی  ۵.۷ ریشتر در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد که خساراتی در بر داشت.

تا این لحظه ۱۶ زلزله و پس‌لرزه از وقوع زمین لرزه اصلی در اندیکا رخ داده است.

شهرستان اندیکا در استان خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha