۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۶
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84505387
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس انگیس بر اثر حمله با چاقو کشته شد

لندن – ایرنا – پلیس انگلیس اعلام کرد دیوید امیس نماینده مجلس انگلیس که بعد از ظهر روز جمعه در جریان حمله‌ فردی با چاقو بشدت زخمی شده بود، بر اثر جراحات وارده کشته شده است.

به گزارش ایرنا، پلیس منطقه «اسکس» افزود که فرد ۲۵ ساله‌ای را به ظن دست داشتن در این حادثه بازداشت کرده است. مهاجم به گفته پلیس در زمان دستگیری، چاقو حمل می‌کرده است.

«دیوید امیس» که دارای لقب افتخاری «سر» از سوی ملکه انگلیس است از سال ۱۹۸۳ میلادی وارد پارلمان شد. او ابتدا نماینده منطقه باسیلدون بود و در انتخابات سال ۱۹۹۷ کرسی منطقه ساوت‌اند را تصاحب کرد. نامبرده ساعاتی پیش در حین ملاقات با اهالی حوزه انتخابیه‌اش در کلیسا، مورد حمله با چاقو قرار گرفت و بشدت مجروح شد. هنوز اطلاعاتی درباره انگیزه فرد مهاجم منتشر نشده است.

امیس ۶۹ ساله دارای گرایش‌های دست راستی، از طرفداران برگزیت و پویش‌های حامی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود و با گروهک تروریستی و جنایتکار منافقین همکاری می‌کرد.

قتل او با واکنش‌های زیادی از سوی مقامات انگلیسی مواجه شده که بخشی از آن به نگرانی‌ها درباره امنیت جان نمایندگان مربوط است. این مساله به ویژه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم خانم 'جو کاکس ' نماینده مجلس انگلیس هم پنج سال پیش بر اثر جراحت ناشی از حمله با چاقو و تیراندازی به قتل رسید. او که در آستانه همه پرسی برگزیت از طرفداران ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا بود توسط یکی از عناصر گروه‌های راست افراطی مورد حمله قرار گرفت. 

رئیس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد که برای احترام به «امیس» پرچم این کشور برفراز ساختمان پارلمان، به حالت نیمه برافراشته شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha