عمار حکیم: حمله به شیعیان افغانستان طرح شیطانی مشکوک است

بغداد-ایرنا- «عمار حکیم» رئیس ائتلاف «قوی الدولة الوطنیة» عراق در بیانیه ای با محکوم کردن حمله های تروریستی به شیعیان افغانستان، این اقدامات را «طرح شیطانی مشکوک» خواند.

به گزارش ایرنا، عمار حکیم در بیانیه ای نوشت: چند روزی از کشتار تروریستی پیروان اهل بیت در مسجد ولایت قندوز افغانستان نمی گذرد که امروز با حمله دیگری شوکه شدیم؛ حمله ای مشابه به مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) در ولایت قندهار که تعداد زیادی از شهدا و مجروحان را به دنبال داشت.

حکیم با محکومیت شدید جنایت های وحشیانه علیه شیعیان در افغانستان، این اقدامات را نتیجه یک «طرح شیطانی مشکوک» دانست که «لازم است جامعه جهانی در موضعی قاطع و سریع، جلو این کشتار هولناک را بگیرد.»  

منابع خبری افغانستان از استان قندهار گزارش دادند که در انفجار ظهر امروز (جمعه) در مسجد فاطمیه ۳۷ نفر کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این منابع گفته اند که احتمال افزایش تلفات و زخمی های این رویداد وجود دارد و تاکنون خودروهای شخصی زخمی ها و کشته های این حمله را به بیمارستان «میرویس» شهر قندهار انتقال می دهند.

میرویس یک شاهد عینی نیز به رسانه ها گفت که شماری زیادی از مردم در این حمله کشته و یا زخمی شده اند اما تاکنون رقم دقیق تلفات روشن نیست و طالبان به کسی اجازی تصویر برداری و گرفتن ویدئو از مسجد را نمی دهد.

منابع خبری انفجار را ناشی از ۳ حمله انتحاری می داند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است و اما تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

جمعه گذشته نیز مهاجم انتحاری خود را در مسجد شیعیان در سیدآباد استان قندوز در شمال این کشور منفجر کرد که در آن ۱۵۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر هم زخی شدند. مسئولیت این حمله را داعش پذیرفت اما در باره حمله امروز شخص و یا گروهی اظهار مسئولیت نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha