عملیات اجرایی ساخت پنج کیلومتر از بزرگراه زابل- زاهدان به پایان رسید

زاهدان_ ایرنا_ مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی ساخت پنج کیلومتر دیگر از قطعه ۵ بزرگراه زابل- زاهدان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان روزجمعه به پایان رسید.

به گزارش ایرنا عطاء‌اله اکبری در حاشیه بازدید امروز از قطعه ۴ و ۵ بزرگراه زابل-  زاهدان اظهارداشت: اجرای قطعه های ۴ و ۵ راه زابل- زاهدان در محدوده پل شیله بطول ۲۷ کیلومتر در ۶ ماه اول سالجاری در شرایط سخت اقلیمی انجام شد. 
وی ادامه داد: دمای مثبت ۵۰ تا ۶۰ درجه وطوفان‌های سهمگین  و قرارگیری این ۲ قطعه در دالان طوفان‌های شن و ماسه بخشی از تلاش ما را برای عبور از این منطقه با سختی مواجه کرد که با ۲ شیفته کردن کارگاه‌ها و استفاده از شب موفق به عبور از بحران شدیم.
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری با فروکش کردن گرما و طوفان شرایط برای آسفالت آماده شد که پس از زیرسازی آسفالت پنج کیلومتر سوم از قطعه پنجم امروز به پایان رسید و در چند روز آینده با نصب علائم و خط‌کشی زیر عبور و مرور خواهد رفت.
وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تلاش می‌کند تا با وجود محدودیت منابع مالی پنج کیلومتر باقیمانده به پل شیله و نیز ۱۰ کیلومتر بعد از پل شیله را تا اسفند به اتمام رسانده و زیر ترافیک ببرد.
اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به‌ اینکه استاندار با حمایت همه جانبه ساخت بزرگراه‌های استان را اولویت برنامه اجرایی خود قراردادند و بر تلاش بیشتر در این حوزه تاکید دارند لذا این اداره کل در راستای اهداف تعیین شده همزمان با ساخت وبهره برداری از ۲۰ کیلومتر بزرگراه در محور زابل- زاهدان در سالجاری تلاش دارد در چند ماه آینده عملیات اجرایی قطعه ۳ بزرگراه را به طول ۲۶ کیلومتر آغاز کند.
وی افزود: حتما با حمایت‌های مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و استاندار استان و نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در تامین منابع مالی این اداره کل درسال آینده عملیات اجرایی تنها قطعه باقیمانده بزرگراه زابل- زاهدان بطول ۲۶ کیلومتر (قطعه ۲) را آغاز خواهد کرد تا بدین ترتیب درتمام ۶۰ کیلومتر باقیمانده از محور مذکور عملیات ساخت قطعات در حال اجرا باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha