تظاهرات مردم فلسطین در حمایت از اسرای فلسطینی و پایان اشغالگری

تهران – ایرنا – منابع خبری روز جمعه گزارش دادند مردم فلسطین در اعتراض به شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی و همبستگی با اسرای فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری معا فلسطین، مردم منطقه کفر قدوم در قلقیلیه واقع در جنوب کرانه باختری علیه شهرک سازی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست با حمله به معترضان شماری از آن ها را زخمی کردند. بر اساس این گزارش دستکم دو نفر به ضرب گلوله زخمی شدند.

همچنین در شمال نوار غزه نیز تظاهراتی در همبستگی و حمایت از اسرای فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زدند برگزار شد. صدها نفر در اردوگاه جبالیا در شمال نواره غزه در حمایت از اسرای فلسطینی تجمع و خواستار آزادی آن ها شدند.

طارق عزالدین سخنگوی جهاد اسلامی روز چهارشنبه گفته بود که ۱۵۰ اسیر این جنبش از امروز در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند.

وی گفت: آغاز اعتصاب غذای اسرا گامی در مسیر تشدید تدریجی نبرد اسرا علیه مدیریت زندان های این رژیم و دستگاه اطلاعاتی آن است.

سازمان زندان‌های صهیونیستی به ویژه پس از فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، اقدامات غیر قانونی علیه اسرا را شدت بخشیده و مجازات‌های سنگینی را بر آن‌ها اعمال کرده است.

در همین راستا، دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه دو اسیر دیگر را به کمک به ۶ اسیر فراری از زندان جلبوع متهم و احکام و مجازات‌های سنگینی را برای آنان صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha