مهمترین رویدادهای استان کرمانشاه در هفته‌ای که گذشت

کرمانشاه - ایرنا - برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته ناجا، کنگره بزرگداشت شهید اشرفی اصفهانی و کشف ۱۵۸ کیلوگرم ماده مخدر از مهمترین رویدادهای خبری کرمانشاه در هفته گذشته (۱۷ تا ۲۳ مهر) بود.

به گزارش ایرنا، اولین رویداد مهم خبری استان در هفته گذشته جابه جایی بیش از چهار میلیون تُن کالا در استان بود که مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه به آن اشاره کرد و گفت: این مقدار جا به جایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶ درصد افزایش داشته است.

«فریبرز کرمی» ادامه داد: در این مدت چهار میلیون و ۳۹۴ هزار تُن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بار و کالای استان جابجا شده است.

وی افزود: بیشترین حمل و نقل کالا مربوط به شهرستان کرمانشاه با وزن سه میلیون و ۳۸ هزار تُن است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش سه درصدی روبرو شده ضمن اینکه بیشترین حمل و نقل کالا در استان مربوط به سیمان با ۹۰۶ هزار تُن است.

نیروی انتظامی حضور به موقعی در بحران‌های مختلف دارد

استاندار کرمانشاه با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا از حضور به موقع نیروهای پلیس در بحران های مختلف قدردانی کرد و گفت: مدیریت خوب نیروی انتظامی در صحنه های مختلف باعث شده تا از وقوع بحرانی دیگر جلوگیری شود که این موضوع بیانگر پای کار بودن ماموران پلیس و مردمی بودن آن‌هاست.

هوشنگ بازوند در مراسم صبحگاه عمومی انتظامی کرمانشاه ادامه داد: در پس هر کدام از این حوادث و بحران ها می توانست بحرانی دیگر حادث و کام مردم بیش از پیش تلخ شود اما مدیریت جهادی نیروی انتظامی و حضور به موقع آن ها در صحنه مانع از این اتفاق شد.

فرمانده انتظامی استان: کرمانشاه از امن‌ترین استان‌های کشور است

فرمانده انتظامی استان، کرمانشاه را از امن‌ترین استان‌های کشور دانست و گفت: این امنیت جز با تلاش، مجاهدت و جانفشانی ماموران انتظامی با همراهی دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی و قضائی و همچنین همراهی نیروهای مسلح به دست نیامده است.

سردار «علی‌اکبر جاویدان»در مراسم صبحگاه عمومی انتظامی استان که به مناسبت هفته ناجا و با حضور مسئولان کرمانشاه برگزار شد، یاد و خاطره شهدای انقلاب، بویژه شهدای ناجا را گرامی داشت و هفته نیروی انتظامی را هم تبریک گفت.

وی با بیان اینکه هفته ناجا فرصت ارزشمندی است تا نیروی انتظامی اقدامات و خدمات خود را به آگاهی مردم برساند، گفت: امروز همکاران ما بهترین مدافع برای انقلاب و پشتیبانی مستحکم برای حفظ ارزش های نظام هستند.

مرزبانی کرمانشاه امسال ۴۱ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کرده است

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه با بیان اینکه ارزش مجموع کشفیات قاچاق مرزبانی استان در سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان بوده‌ است، عنوان کرد: ارزش این کشفیات از ابتدای امسال تاکنون به ۴۱ میلیارد تومان رسیده‌ است.

سردار «کیاست سپهری» در نشستی خبری به‌ مناسبت هفته نیروی انتظامی از افزایش کشفیات کالای قاچاق در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: هم شاهد قاچاق کالا از مبادی رسمی به‌صورت جاساز و زدوبند بوده‌ایم و هم از مبادی غیررسمی و غیرمجاز.

به گفته‌ او در سال گذشته ۱۴ هزار انواع دام سبک و سنگین قاچاق را در مرزهای استان کشف کردیم و به چرخه عرضه و مصرف داخلی عودت دادیم که این رقم از ابتدای امسال تاکنون به حدود ۶ هزار راس دام قاچاق رسیده‌ است.

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلمهای کودک و نوجوان در کرمانشاه برگزار شد

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان که از ۱۶ مهر در سینما فرهنگ کرمانشاه شروع شده بود، عصر سه شنبه ۲۰ مهر و با حضور ۲۲ داور در سینما فرهنگ به کار خود پایان داد.

در این جشنواره بین المللی ۲۲ داور کودک و نوجوان کرمانشاهی که ۶ تا ۱۶ ساله بودند، ۱۸ فیلم شامل ۹ فیلم بلند و ۹ فیلم کوتاه و پویانمایی را دیدند و در مورد جنبه های مختلف آن نظر دادند و داوری کردند.

۲۳ هزار تن گوشت قرمز امسال در استان کرمانشاه تولید شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: حدود ۲۳ هزار تن گوشت قرمز در نیمه نخست امسال در استان تولید و روانه بازار مصرف شد.

«نوربخش حاتمی»، ارزش این میزان گوشت تولیدی را حدود ۲ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سال گذشته در همین مدت حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز در استان تولید شد که میزان تولید گوشت طی سال‌جاری ۵۰۰ تن افزایش داشته است.

وی گفت: سرانه مصرف گوشت در طول سال حدود ۱۲ کیلوگرم است که نیمی از گوشت تولیدی (۵۰ درصد) در استان مصرف و بقیه به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

نیروی انتظامی مظهر اقتدار جامعه و پناهگاهی امن برای شهروندان است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه با تبریک هفته ناجا، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار جامعه و پناهگاهی امن برای شهروندان دانست و گفت: امروز بخش زیادی از امنیت کشور برعهده نیروهای مخلص و جان برکف پلیس قرار دارد.

سردار سرتیپ پاسدار «بهمن ریحانی» در دیدار با فرمانده و جمعی از مدیران انتظامی استان کرمانشاه، فرا رسیدن هفته ناجا را تبریک گفت و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز به جزیره امن خاورمیانه تبدیل شده است و باوجود همه دسیسه ها و توطئه های دشمنان توانسته سربلند از گذرگاه های مختلف خارج شود.

وی ادامه داد: در این راستا نقش سبزپوشان و سروقامتان نیروی انتظامی در ایجاد امنیتی پایدار بی بدیل و بسیار پررنگ است، امروز کسی نیست که از اهمیت حضور پلیس بی خبر باشد و ماموران انتظامی را ملجاء و پناهگاه خود نداند.

سردار ریحانی تصریح کرد: نیروی انتظامی امروز به یکی از مظاهر اقتدار جامعه و به پناهگاهی امن برای همه مردم کشور تبدیل شده است و همین اقتدار و صلابت نیروهای انتظامی باعث شده تا تیر دشمنان در ایجاد ناامنی و بی انضباطی به سنگ بخورد.

استاندار: کرمانشاه در امداد و نجات زلزله رکورد جهانی را ثبت کرد

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه یک روز بعد از زلزله کرمانشاه حتی یک مجروح در شهر نبود و کسی هم زیر آوار نمانده بود، گفت: نماینده سازمان ملل اعلام کرد که کرمانشاه در امداد و نجات زلزله یک رکورد جهانی را ثبت کرد.

«هوشنگ بازوند» در آیین افتتاح و بهره برداری از پل گروس با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، افزود: در خدمات بی نظیری که در زلزله ارائه شد علاوه بر هلال احمر، حدود ۱۱ هزار نیروی نظامی زبده کارها را انجام دادند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

بیش از ۳۶ تُن مواد غذایی و آشامیدنی فاسد در کرمانشاه امحا شد

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۳۶ هزار و ۶۱۹ کیلوگرم مواد غذایی و آشامیدنی فاسد در نیمه نخست امسال در این استان امحا شد.

دکتر «شهریار مستوفی» افزود: در این مدت ۱۱۷ هزار و ۳۸۳ کیلوگرم موادغذایی و آشامیدنی مشکوک کشف و جمع آوری شد که پس از انجام بررسی های کارشناسی و آزمایشگاهی ۲۲ هزار و ۴۲۶ کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی آلوده گزارش و معدوم شد.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۴۱ هزار و ۷۸۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در استان معدوم شده است.

شهدای محراب الگوی ارزشمندی برای طلاب و جوانان هستند

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به زندگی زاهدانه، عارفانه و معنوی شهدای محراب گفت: ما در معرفی زندگی سرشار از زهد و اخلاص ، تقوا و معنویت شهدای محراب غفلت کرده‌ایم زیرا اگر به زندگی آنان نگاه کنیم می بینیم ذخایر ارزشمندی برای الگو زندگی طلاب و جوانان هستند.

حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری روز پنجشنبه در کنگره چهارمین شهید محراب آیت الله شهید " عطاالله اشرفی اصفهانی" که با حضور مسئولان ارشد و شخصیت های برجسته سنی و شیعه استان کرمانشاه در سرسرای بعثت برگزار شد؛ نام بردن از بزرگان جامعه را مصداق آیات قرآن کریم دانست و افزود: در آیات متعدد خداوند در قالب داستان به معرفی بزرگان و پیامبران و داستان های آنان را برای مردم به عنوان الگو و اسوه معرفی می کند تا یاد بگیرند و در زندگی از رفتار و منش و سیره آنها پیروی کنند.

او یادآوری کرد نام بردن از شخصیت های بارز انقلاب و اسلام برای الگوسازی در بین مردم و طلاب کار خدایی و پسندیده است.

او شهدای محراب را ستاره های درخشان در سپهر پرستاره شهدای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این شهیدان بزرگوار دارای مجموعه ای خصایص الهی هستند که سالهای طولانی عمر با برکت شان در صف جهاد اکبر با زهد و تقوا، اخلاص باطن ، معنویت و عرفان با استقامت و مقاومت در برابر هوای نفس در جمیع جهات در خود گرد آوری کرده اند تا به سطح بالایی از عرفان و معنویت رسیده بودند.

۱۵۸ کیلوگرم ماده مخدر گُل در کرمانشاه کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۱۵۸ کیلوگرم ماده مخدر گل در شهرهای کرمانشاه و هرسین طی عملیات‌های جداگانه خبر داد.

سردار جمال سلمانی گفت: در مأموریت نخست و پس از اطلاع ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی کرمانشاه مبنی بر فعالیت اعضای یک باند در کار توزیع مواد، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه اعضای باند در یکی از روستاهای حوزه پاسگاه قزانچی کرمانشاه شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی بازرسی های لازم را به عمل آوردند.

سردار سلمانی خاطرنشان کرد: در بازرسی های انجام شده ۱۱۹ کیلوگرم ماده مخدر گل کشف و در این راستا ۲ عضو باند دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف ۳۹ کیلوگرم ماده مخدر گل و دستگیری یک باند سه نفره توزیع در هرسین خبر داد و گفت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هرسین مبنی بر فعالیت اعضای یک باند در کار توزیع مواد، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

بخش زیادی از امنیت کشور را پلیس تامین می کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز بخش زیادی از امنیت کشور توسط نیروهای انقلابی و جان برکف پلیس تامین می شود که جای قدردانی ویژه دارد.

آیت الله "مصطفی علما" در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش ها و زحمات شبانه روزی کارکنان، آن اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی با تلاش و زحمات شبانه روزی خود امنیت خوبی در کشور ایجاد کرده اند.

وی در ادامه به نزدیکی هفته وحدت اشاره و اظهار کرد: در دهه های اخیر دشمنان برای تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف و چند دستگی در کشور و خصوصا بین اهل سنت و شیعه برنامه ریزی زیادی کرده اند.

آیت الله علما گفت: با این حال و با هوشیاری همه براداران و خواهران شیعه و سنی و علما و رهبران آن ها تیر دشمنان به سنگ خورده و  وحدتی کم نظیر میان این دو مذهب چه در کشور و چه در استان کرمانشاه وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان به سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی نیز اشاره کرد و گفت: ایشان یکی از چهره های درخشان انقلاب بودند که ۲۵ سال از عمر شریفشان را با حکم جرع عالی قدر مرحوم آیت الله بروجردی در کرمانشاه سپری کردند.

وی گفت: شهید اشرفی اصفهانی تمام وجودش مملو از زهد، تقوا، دانش و بصیرت بود و تا آخر عمر پربرکتشان برای ترویج اسلام و انقلاب تلاش کرد تا در نهایت نیز به بهترین درجات که شهادت بود نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha