۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84505290
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه پیشروی نیروهای یمنی در مأرب

تهران – ایرنا – منابع خبری روز جمعه گزارش دادند، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن منطقه‌ای در جنوب استان مأرب را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش ایرنا از الجزیره، منابع یمنی گزارش دادند، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی موفق شدند،  مرکز شهرستان العبدیه واقع در جنوب مأرب را از کنترل نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی خارج کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی از ۲۲ روز قبل عملیات خود را برای بازپسگیری شهرستان العبدیه آغاز کردند و طی هفته اخیر بسیاری از مناطق این شهرستان آزاد شده بود.

این در حالی است که ائتلاف سعودی یکشنبه گذشته اعتراف کرده بود که برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، طی چهار روز گذشته ۱۱۸ بار شهرستان العبدیه استان مأرب را بمباران کرده است.

منابع محلی یمنی سه‌شنبه شب نیز گزارش داده بودند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور توانستند شهرستان مهم و راهبردی «الجوبه» در استان مأرب را به کنترل خود در آورند.

پیش تر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک نشست خبری از آزادسازی ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی موسوم به «طلوع پیروزی» خبر داد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha