وزیر بهداشت: مشکلات سلامت کشور با گسترش خدمات بهداشتی رفع می‌شود

مشهد- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گسترش خدمات بهداشتی می‌تواند بسیاری از مشکلات مرتبط با حوزه سلامت را برطرف کند.

دکتر بهرام عین‌اللهی روز جمعه در حاشیه نشست با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت وگو با خبرنگاران، توجه ویژه به حوزه بهداشت را رویکرد مهم وزارت متبوع خود عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از خانه های بهداشت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد استیجاری است که این وضعیت علاوه بر تحمیل هزینه، انجام برنامه ریزی های هدفمند را نیز دچار مشکل می کند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس قرار است طرحی ارائه شود تا بتوان خانه های بهداشت را به صورت تملکی خریداری کرد تا مشکلات این حوزه برطرف شود. 
دکتر عین اللهی در خصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: رسیدگی به بدهی های حوزه دارو به شرکت های دارویی، کمبود خوابگاه های دانشجویی، پرداخت معوقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این جلسه بررسی و مورد رسیدگی قرار گرفت.
وزیر بهداشت در زمینه پرداخت معوقات دانشگاه  علوم پزشکی مشهد افزود: در حال دریافت مجوزهای لازم هستیم و در آینده نزدیک این معوقات پرداخت خواهد شد. 
وزیر بهداشت که امروز برای شرکت در آیین پایانی رویداد "آینده روشن"، نخستین گردهمایی رتبه های برتر علوم پزشکی در کنکور سراسری به مشهد سفر کرده است، از بیمارستان آماده بهره برداری شده "ولایت" مشهد دیدن کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha