امام جمعه کرمانشاه: بخش زیادی از امنیت کشور را پلیس تامین می کند

کرمانشاه - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز بخش زیادی از امنیت کشور توسط نیروهای انقلابی و جان برکف پلیس تامین می شود که جای قدردانی ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله "مصطفی علما" در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش ها و زحمات شبانه روزی کارکنان، آن اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی با تلاش و زحمات شبانه روزی خود امنیت خوبی در کشور ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: اگر روزی پلیس در جامعه حضور نداشته باشد آن زمان به اهمیت حضور این نیروهای مخلص و جهادی پی خواهیم برد و متوجه می شویم حضورشان چقدر با اهمیت و امنیت بخش است و از این رو باید از زحمات یکایک ماموران انتظامی تشکر کرد.

آیت الله علما تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی به برکت نیروهای مسلح مقتدر مانند ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، مرزبانی و دیگر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی از امنیت خوبی برخوردار است و تلاش دشمنان برای ناآرامی در کشور بی فایده بوده است.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه به نزدیکی هفته وحدت اشاره و اظهار کرد: در دهه های اخیر دشمنان برای تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف و چند دستگی در کشور و خصوصا بین اهل سنت و شیعه برنامه ریزی زیادی کرده اند.

وی گفت: با این حال و با هوشیاری همه براداران و خواهران شیعه و سنی و علما و رهبران آن ها تیر دشمنان به سنگ خورده و  وحدتی کم نظیر میان این دو مذهب چه در کشور و چه در استان کرمانشاه وجود دارد.

آیت الله علما تصریح کرد: وجود اختلافات جزئی در برخی مناسبت ها نباید صدمه ای به این همه اشتراکات میان شیعه و سنی وارد کند که خوشبختانه این گونه هم بوده و هم اهل تشیع و هم اهل سنت با اتحاد، برادری و هم افزایی زیر سایه اسلام توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان به سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی نیز اشاره کرد و گفت: ایشان یکی از چهره های درخشان انقلاب بودند که ۲۵ سال از عمر شریفشان را با حکم جرع عالی قدر مرحوم آیت الله بروجردی در کرمانشاه سپری کردند.

وی گفت: شهید اشرفی اصفهانی تمام وجودش مملو از زهد، تقوا، دانش و بصیرت بود و تا آخر عمر پربرکتشان برای ترویج اسلام و انقلاب تلاش کرد تا در نهایت نیز به بهترین درجات که شهادت بود نائل آمد.

آیت الله علما همچنین با اشاره به ۱۰ ربیع الاول سالروز ازدواج پیامبر مکرم اسلام (ص) با حضرت خدیجه (س)، از پدران و مادران خواست تا جایی که امکان دارد در ازدواج فرزندان خود سخت گیری نکنند و زمینه ازدواج آسان آن ها را فراهم نمایند.

امام جمعه کرمانشاه همچنین روز تربیت بدنی و ورزش را هم گرامی داشت و گفت: ورزش از اهمیت بسیار زیادی در سلامت روح و جان آدم برخوردار است و این موضوع هم برای امام راحل (ره) و هم رهبر معظم انقلاب از اهمیت زیادی برخوردار بوده و هست.

وی همچنین به روز اولیا و مربیان و روز عضای سفید نیز اشاره کرد و این ایام را گرامی داشت.

آیت الله علما در پایان با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)، گفت: ایشان بخش زیادی از عمر گرانبهای خود را تحت نظر و در زندان گذارند اما با این حال توانست شاگردان زیادی تربیت کند تا اینکه توسط دشمنان به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha