۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84505271
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس کیش به بیش از یک میلیون مسافر خدمت ارایه کرد

کیش - ایرنا - فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: پلیس این جزیره در نیمه نخست امسال به بیش از یک میلیون مسافر ورودی و خروجی کیش خدمات پلیسی ارایه کرده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر جمالی در سخنرانی بین الاصلاتین روز جمعه به مناسبت هفته ناجا اظهار داشت: پلیس جزیره در سال جاری خدمات مختلفی را ارایه کرده که خدمتگذاری به بیش از یک میلیون مسافر ورودی و خروجی، بیشترین فراوانی را در بین این خدمات دارد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۵ هزار نفر از کیشوندان و مسافران با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته اند که ۳۰ درصد از این  تماس ها منجر به انجام عملیات های پلیسی شده است و ۲۶ هزار نفر نیز به کلانتری ها مراجعه کرده اند.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش یادآور شد: در نتیجه مشاوره های ماموران انتظامی و کلانتری در سال جاری ۳۵ درصد از پرونده تشکیل شده در کلانتری های این جزیره حل و فصل شده است.

وی یادآور شد: همچنین در این مدت ۱۱ هزار مورد خدمت به مهاجران ارایه و ۷۰۰ طرح برخورد با ناهنجاری های مختلف اجرا شده که در نتیجه این طرح ها کشفیات مواد مخدر ۶۹ درصد، انهدام باند های تهیه و توزیع این مواد ۸۰ درصد و کشفیات سرقت نیز ۱۸ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ جمالی گفت: در حوزه جرایم فضای مجازی نیز امسال ۷۶ درصد افزایش جرایم داریم اما پلیس فتای جزیره ۱۰۰ مورد از پرونده های مفتوحه را کشف کرده است.

خودروها در کیش ۸۰ هزار بار جریمه شدند

سرهنگ جمالی با اشاره به خدمات پلیس راهور جزیره کیش گفت: در نتیجه اقدامات کنترلی پلیس در مقایسه با مدت مشابه ۱۳ درصد حادثه های رانندگی جرحی کاهش داشته اما تصادفات خسارتی ۲ درصد افزایش داشته که این زنگ خطری برای جزیره است.

وی افزود: امسال ۸۰ هزار جریمه برای خودروهای متخلف صادر شده و با توجه به حضور ۲۰ هزار خودرو در جزیره به نظر می رسد پایبندی به قوانین راهنمایی در جزیره کمرنگ شده و با تداوم این روند فرهنگ ترافیکی کیش که زبانزد است از بین می رود.

۶۰ برنامه ویژه گرامیداشت هفته ناجا برگزار شد

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با بیان اینکه این فرماندهی در هفته گرامیداشت نیروی انتظامی ۶۰ برنامه اجرا کرده است اظهار داشت: این برنامه ها با مشارکت پلیس های تخصصی جزیره و همکاری ادارات و نهادهای مختلف جزیره اجرا شده است.

وی اضافه کرد: شعار امسال هفته ناجا پلیس هوشمند و امنیت پایدار بوده و در این راستا هوشمندسازی پلیس از مهمترین برنامه های نیروی انتظامی در سطح کشور است.

جمالی گفت: ایجاد پایش تصویری در بندرگاه و فرودگاه جزیره، نصب دوربین های کنترل سرعت و پلاک شمار و چهره خوان از جمله برنامه هایی است که این فرماندهی با همکاری سازمان منطقه آزاد تحقق آنها را دنبال می کند.

۱۳ تا ۱۷ مهر هفته نیروی انتظامی است که امسال به دلیل تقارن این ایام با عزاداری اربعین حسینی از ۱۷ تا ۲۳ مهر برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha