۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84505256
۰ نفر

برچسب‌ها

تشخیص اشتباه کرونا، آزمایشگاهی در انگلیس را تعلیق کرد

لندن – ایرنا – آژانس امنیت بهداشت انگلیس روز جمعه اعلام کرد که فعالیت یک باب آزمایشگاه خصوصی در این کشور به دلیل عدم تشخیص بیماران مبتلا به کرونا به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش منابع خبری انگلیس، نتایج تست پی‌سی‌آر هزاران بیماران مبتلا به کرونا در این آزمایشگاه درحالی منفی اعلام شده است که نتیجه آزمایش آن‌ها با استفاده از کیت‌های خانگی مثبت بوده است. سازمان ملی خدمات انگلیس قرار است در این زمینه تحقیق کند.

وزارت بهداشت انگلیس می‌گوید که نتایج آزمایش‌های پی‌سی‌آر دقیق‌تر از کیت‌های خانگی است. طبق دستورالعمل دولت نتیجه آزمایش پی‌سی‌آر نسبت به تست‌های خانگی برتری دارد و به این ترتیب اگر نتیجه پی سی آر منفی باشد نیازی به قرنطینه نیست.

این درحالیست که آژانس امنیت بهداشت انگلیس اعلام کرد نتیجه آزمایش پی‌سی‌آر حدود ۴۳ هزار نفر در جنوب غرب این کشور اشتباه بوده است. دکتر «ویل ولفر» یکی از اعضای ارشد این نهاد انگلیسی گفت: ما موقتا آزمایش کرونا در این مرکز را تا تکمیل روند تحقیقات معلق کرده‌ایم. هنوز مدرکی وجود ندارد که تست‌های پی‌سی‌آر یا کیت‌های خانگی مشکل دارند و مردم باید نسبت به استفاده از آن ها اطمینان داشته باشند.

با این حال کارشناسان نسبت به ظهور سویه جدید کرونا که توسط کیت‌های فعلی قابل شناسایی نیست هشدار داده‌اند. دکتر «کیت یِیتس» از دانشگاه «بَث» در این باره می‌گوید: نتیجه آزمایش حدود ۴۳ هزار نفر اشتباه درآمده است و این اصلا شبیه به یک اشتباه نیست. بسیاری از این افراد ناگزیر به مدرسه یا محل کار رفته اند و به طور بالقوه دیگران را مبتلا کرده‌اند. به همین خاطر احتمالا آمار مبتلایان افزایش یافته است.

  «الن مک‌نالی» استاد علوم پزشکی دانشگاه بیرمنگهام هم می‌گوید: دولت باید خیلی سریع و شفاف اعلام کند که مردم به کدام آزمایش اعتماد کنند. وی توصیه کرد که افراد دچار بیماری‌های ریوی از خانه خارج نشوند. همچنین اگر کسی دارای علائم کرونا است و نتیجه آزمایش کیت خانگی او مثبت شد، باید مبنا را بر ابتلا به کرونا بگذارد.

این مساله در حالی خبر ساز شده است که گزارش اخیر مجلس عوام انگلیس نشان می‌دهد که واکنش دولت این کشور به بحران کرونا و اعتقاد به «مصونیت گله‌ای» منجر به مرگ‌ومیر بیشتر و رقم خوردن بدترین شکست نظام سلامت عمومی این کشور شد.

طبق آخرین آمار منتشر شده بالغ بر ۴۵ هزار نفر در انگلیس طی یک شبانه روز گذشته به کرونا مبتلا شده و ۱۳۸ هزار و ۲۳۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha