بازسازی و ایمن‌سازی مدارس کوهرنگ ۳۷۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت بازسازی برخی مدارس استان گفت: بازسازی و ایمن‌سازی مدارس شهرستان کوهرنگ به بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

فرحناز قائدامینی روز جمعه در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان کوهرنگ افزود: در زلزله اخیر در شهرستان کوهرنگ  ۴۱ مدرسه آسیب دیده است که باید هرچه سریعتر بازسازی و نوسازی این مدارس انجام شود تا دانش‌آموزان  در این مدارس فعالیت آموزشی خود را در یک محیط ایمن دنبال کنند.

وی، بر جذب اعتبار مورد نیاز برای ایمن‌سازی، تعمییر و نوسازی این مدارس از سوی مسوولان نوسازی و تجهیز مدارس استان تاکید کرد و گفت: ایمن سازی مدارس در مناطق محروم در اولویت برنامه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان است.

قائدامینی بر خودکفایی دانش‌آموزان در مناطق محروم استان تاکید کرد و گفت: با توسعه کارگاه‌های مختلف آموزشی در مدارس شبانه‌روزی و برپایی نمایشگاه‌های مختلف و بازارچه‌های فصلی زمینه فروش محصولات دانش‌آموزان را فراهم کنیم تا باعث خودکفایی آنان شویم.

وی اظهار داشت: معلمان بومی در مناطق به خصوص مناطق محروم کمک بسیار زیادی در امر آموزش و پرورش هستند و باید زمینه فراهم شود که دانش‌آموزان در مناطق مختلف در کنکور سراسری جذب دانشگاه فرهنگیان شوند تا طرح بومی گزینی به خوبی اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مهمترین شرط جذب معلم کارآمد بودن و داشتن شرایط تحصیلی مناسب است و معلمان کارآمد باعث افزایش روحیه همگانی می‌شوند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس، گفت: در سال تحصیلی گذشته بیشتر مدارس شهرستان کوهرنگ و به‌خصوص بخش بازفت فعالیت آموزشی خود را به دلیل کم بودن جمعیت دانش‌آموزی در کلاس و همچنین کمبود امکانات و تجهیزات به صورت حضوری داشتند و اجازه نداند که آموزش تعطیل شود.

به گزارش ایرنا، براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله، شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شده است.

این زلزله اگرچه خسارت جانی در پی نداشت اما خسارت‌هایی به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیرساختی و فنی شهرستان وارد کرده است.

پس از وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتر چلگرد، ۵۵ پس‌لرزه به ثبت رسید که چهار مورد آن بیش از چهار ریشتر بود و بر تشدید خسارت‌های ناشی از زلزله اصلی منجر شد.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha