اختتامیه نهمین جشنواره منطقه‌ای شعر انتظار در بیجار برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار گفت: اختتامیه نهمین جشنواره منطقه‌ای شعر انتظار روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در این شهرستان برگزار می‌شود.

عباس محمد مرادیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اختتامیه نهمین جشنواره منطقه ای شعر انتظار با حضور شاعران فرهیخته از ۹ استان کشور هفته آینده و روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی امیرنظام گروس شهر بیجار برگزار می شود.

وی افزود: همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج) نهمین جشنواره منطقه ای شعر انتظار با حضور هنرمندان استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و قزوین در سه بخش کُردی و فارسی و ترکی برگزار می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار یادآور شد: هنرمندان حاضر در این جشنواره حداقل می‌توانند در یک یا ۲ بخش و در هر بخش حداقل ۲ اثر و حداکثر پنج اثر ارسال کنند.

وی اضافه کرد: با پایان یافتن ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۹۹ اثر دریافت شده که ۶۰ اثر فارسی، ۲۳ اثر ترکی و ۱۶ اثر کُردی است که توسط سه داور آثار برگزیده انتخاب و در روز اختتامیه معرفی خواهند شد.

جشنواره شعر انتظار با هدف ترویج فرهنگ مهدودیت و معرفی آن به نسل جوان برگزار می‌شود.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha