تفرقه بین مسلمانان راهبرد استکبار برای مقابله با انقلاب اسلامی است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: یکی از مهمترین توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در مقابله با  انقلاب اسلامی، ایجاد تفرقه بین مسلمانان و مذاهب به ویژه شیعیان و اهل تسنن است.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسلمانان و خنثی کردن توطئه دشمنان اسلام است.

وی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های استکبار در مقابله با انقلاب اسلامی ملت ایران، ایجاد تفرقه بین مذاهب اسلام به ویژه شیعیان و اهل تسنن است که خنثی کردن این توطئه به هوشیاری و دقت هر چه بیشتر جهان اسلام نیاز دارد.

وی با اشاره به حادثه تروریستی در قندوز افغانستان گفت: در این حادثه حدود ۱۵۰ نفر از مردم مظلوم افغانستان به شهادت رسیده و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند و داعش با بر عهده گرفتن این جنایت، نشان داد که ایجاد تفرقه بین مسلمانان هیچ گاه تمامی ندارد.

محمودی اظهار داشت: مردم افغانستان به ویژه شیعیان باید با اتحاد، در برابر دشمنان واحد مسلمانان ایستادگی کنند، این که به طالبان به سادگی حکومت مرکزی را ساقط می‌کنند، حادثه‌ای طبیعی نیست و بزرگان و علمای افغانستان باید با اتخاذ مواضع هوشمندانه، فتنه‌های فتنه انگیزان را خنثی کنند.

وی با گرامیداشت روز عصای سفید گفت: بسیاری از افراد نابینا و کم‌بینا با مشکلات زیادی به ویژه در حوزه  اشتغال، ازدواج و معیشت مواجه هستند و از دولت انتظار می‌رود ضمن عمل به قوانینی که در گذشته بوده ، در صورت لزوم قوانین جدیدی را در خصوص این افراد وضع کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت:پلیس برای ایجاد نظم و امنیت، مأموریت‌های متعددی انجام می‌دهد که برای موفقیت در این امر لازم است همه در کنار این نیروی جانبرکف قرارگیرند.

خطیب جمعه ورامین با تاکید بر اینکه پلیس باید مقتدرانه در حوزه برخورد با مفاسد اجتماعی وارد شود افزود: مردم هم باید با قدرت از این نیرو حمایت کنند البته ممکن است برخی موارد کوتاهی‌ها یا برخی رفتارهای غلط هم وجود داشته باشد که باید با انتقال این موارد و جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی پلیس را یاری نمود.

محمودی با تبریک انتصاب محسن منصوری از فرزندان دشت ورامین به سمت استانداری تهران گفت: از دولت درخواست داریم تا  از مدیران با تجربه و جهادی برای انجام کارهای بر زمین مانده استفاده کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha