ثوری: به نتایج مسابقات جهانی بوکس فکر نمی‌کنم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بوکس گفت: نتایج مسابقات جهانی صربستان برای ما در اولویت نیست و به آن فکر نمی‌کنم، چرا که آینده‌نگر هستیم و هدفمان موفقیت در بازی‌های آسیایی هانگژو است.

«حسین ثوری» روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص حضور تیم ملی بوکس ایران در مسابقات جهانی صربستان، اظهار داشت: حضور در این رویداد بزرگ برای ملی‌پوشان ایران بسیار مفید است و آنها با محکی جدی روبه‌رو هستند و تجربه ارزشمندی به دست می‌آورند.

وی افزود: هدف نهایی ما برای حضور در این رویداد، کسب تجربه و آمادگی برای درخشش در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین است. پیکارهای جهانی می‌تواند بار تجربه را بالا ببرد. با این تفاسیر باید بگویم که نتایج مسابقات جهانی برایم مهم نیست و موضوع مهم، تجربه‌ای است که از حضور در رینگ جهانی برای تیم ایران به دست می‌آید.

ثوری با اشاره به جوایز ارزشمندی که فدراسیون جهانی برای نفرات برتر این مسابقات در نظر گرفته است، گفت: به نفر اول اوزان مختلف مسابقات قهرمانی جهان، ۱۰۰ هزار دلار، نفر دوم ۵۰ هزار و نفر سوم ۲۵ هزار دلار داده می‌شود و  مطمئن هستم بیش از یکصد کشور در صربستان حضور خواهند یافت. این یک فرصت عالی برای بوکسورهای ایران است تا به تجربیات خود اضافه کنند.

وی در خصوص ترکیب جوان اعزامی تیم ایران، توضیح داد: میانگین سنی تیم ما ۲۲ الی ۲۳ سال است و تضمین کننده آینده بوکس کشور خواهد بود. علاوه بر این نفراتی هستند که پشت خط همین بوکسورها قرار دارند و اکنون دیگر نگرانی بابت نداشتن نفرات خوب، وجود ندارد.

رئیس فدراسیون بوکس تصریح کرد: بوکسورهای نوجوان و جوان ایران به تازگی در مسابقات قهرمانی آسیا درخشیدند و اهالی بوکس از لحاظ داشتن نفرات شایسته، نگران نباشند. همچنین مسابقات انتخابی رده سنی نونهالان را هم برای حضور در مسابقات آسیایی بزودی برگزار می‌کنیم چراکه پشتوانه‌سازی یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ما در این چند سال بوده است.

مسابقات بوکس قهرمانی ۲۰۲۱ جهان از پنجم آبان‌ماه در شهر بلگراد صربستان آغاز می‌شود.

تیم ایران با هدایت «علیرضا استکی» و ۱۰ بوکسور در این رویداد مهم حضور خواهد یافت.

ترکیب تیم‌ اعزامی بدین شرح است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: سجاد محمدپور

وزن ۶۰ کیلوگرم: دانیال‌ شه‌بخش‌

وزن ۶۳.۵‌ کیلوگرم: اشکان رضایی

وزن ۶۷ کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن ۷۱ کیلوگرم: فرهاد مرادی

وزن ۷۵ کیلوگرم: سیدشاهین موسوی

وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی‌

وزن ۸۶ کیلوگرم: علی جمالی

وزن ۹۲ کیلوگرم: طوفان شریفی

وزن ۹۲+ کیلوگرم: پوریا امیری

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha