برگزیدگان جشنواره هنری فانوس چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

شهرکرد- ایرنا- برگزیدگان پنجمین جشنواره هنری دفاع مقدس «فانوس» چهارمحال و بختیاری روز جمعه با حضور حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی در مجتمع فرهنگی دفاع مقدس این استان معرفی و تجلیل شدند.

در این جشنواره ۱۲۴ اثر در بخش‌های مستند بلند، فیلم داستانی، نمایش رادیویی، پادکست، عکس، موسیقی، نمایش، نمایشنامه، نقاشی، خوشنویسی، نماهنگ و سرود دانش‌آموزی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت ۱۳ اثر برگزیده شدند.

در این جشنواره سید امیر حسینی و سید ایمان طاهریان با اثر شاهمراد در بخش مستند، امیر حسین ریاحی در بخش فیلم با اثر میرا، فیروزه بنی‌طالبی در بخش نمایش رادیویی با اثر آبی‌ تر از آب، فاطمه رفیعی در بخش پادکست با اثر دلدادگان، حسین وکیلی در بخش موسیقی با اثر زخم تنهایی، رضا علوی در بخش تئاتر با اثر نمایشی عروس، سعید جوانبخت در بخش نمایشنامه با اثر خانه‌ای در همین حوالی، سحر مولوی در بخش نقاشی، قنبر بلالی دهکردی در بخش خوشنویسی، حسن مجیدی در بخش نماهنگ با اثر قصه عاشقان و مرتضی کیانی در بخش سرودآموزی با اثر آرامش قبل از طوفان توانستند در این جشنواره رتبه‌های برگزیده را از آن خود کنند.

همچنین در بخش عکس نیز احمد تاجی برگزیده اعلام شد و از احمد ریاحی دهکردی و پانته‌آ نیکزاد نیز تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت: فراخوان استانی این جشنواره از اردیبشهت امسال آغاز شد و آثار برگزیده در جشنواره کشوری به رقابت گذاشته می‌شوند.

پاسدار منوچهر ذوالفقاری در ادامه به پیشرفت فیزیکی احداث موزه دفاع مقدس استان اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی این مجموعه از سال ۸۲ در سه بخش آغاز شد که تاکنون از پیشرفت ۳۲ درصدی برخوردار شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل این مجموعه فرهنگی هزینه شده است که تکمیل آن نیاز به اعتبار بیشتری دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این مجموعه فرهنگی دارای هفت طبقه است، خاطرنشان کرد: بخشی از محوطه به اندازه پنج هکتار نیز دارای کاربری گردشگری است و ۴۰ آلاچیق در آن پیش‌بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha