تحلیل تقابل شکارچی، فلامینگو و محیط‌بان در مستند «تنهایی»

 تهران - ایرنا - قسمت دهم مجموعه مستند «تنهایی» با نام «ایستاده با گرگ» به کارگردانی سعید نبی و مریم خدیوی و تهیه کنندگی سعید نبی با موضوع تقابل سه گانه شکارچی، فلامینگو و محیط بان ساعت ۱۰ : ۲۳ امشب از شبکه یک پخش می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مجموعه مستند تنهایی، برنامه تحلیلی درنگ تنهایی این هفته با حضور سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس و هدایت اله دیده بان، محیط بانی که 6 تیر در بدنش در درگیری با شکارچیان نهفته شده و سعید نبی مستند ساز ساعت ۴۵ : ۲۳ روانه آنتن می شود.

در این برنامه استودیویی چالشی، سمیه رفیعی به موضوعات و سوالات مختلفی از جمله خلا قوانین مرتبط با محیط بانی و محیط زیست، ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگلها و مراتع،  طرح معادن و بسیاری سوالات اساسی دیگر در یک گفتگوی بی پرده پاسخ می دهد.


این فیلم روایت مستند زندگی هادی جلالی است. هادی جلالی دارنده نشان ملی قهرمان فداکار کشور است و لوح تقدیر کارمند نمونه را از دستان رییس جمهور سابق کشور دریافت کرده و با ۹۷ ساچمه سربی سرطانزا در بدنش نمونه شاخص محیطبانان فداکار شده است.

این قسمت از مستند تنهایی توسط مهران فردپور فیلمبرداری، آرش زاهدی اصل تدوین، حبیب محمدی صدابرداری، بهروز شهامت طراحی و ترکیب صدا شده تولید شده است.

بنابراین گزارش تولید این مجموعه قصه محور مستند ۱۴ قسمتی از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و تا ۱۴۰۰ به طول انجامید.

فیلمبرداری این مجموعه در پنج استان خوزستان، گلستان، مازندران، گیلان و تهران در چهار فصل صورت گرفته است.

ریزگرد، آب و خشکسالی، تالاب های شادگان و هورالعظیم، شکارچی، محیط بان، جنگلبان، جنگل نشین، آلودگی هوا و ... از موضوعات این مجموعه مستند هستند و فیلمنامه هر قسمت این مجموعه به صورت مستقل تهیه شده است.

محمودیارمحمدلو، بابک بهداد، احمد وفایی، آرش زاهدی اصل و عارش کردسالی تدوینگران این مجموعه هستند که رضا تیموری، رضا عبیات، مهران فردپور و مسعود مسجدی فیلمبرداری این مجموعه را بر عهده داشته اند.

حسن شبانکاره و حبیب محمدی صدابردار، بهروز شهامت طراحی صدا، بهرام کیایی اکولوژیست و مشاور علمی در هر قسمت به فراخور موضوع کارشناس علمی مرتبط با مجموعه همکاری داشته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha