۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84505045
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج - ایرنا - برگزاری پنجمین فم‌تور طبیعت‌گردی در کردستان، بهره مندی ۲۶۵ نفر از اهالی روستاهای بخش سارال دیواندره از خدمات کاروان سلامت هلال احمر و دعوت پینگ پنگ باز کردستانی به دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی، عناوین خبرهای کوتاه از کردستان است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان از برگزاری موفق پنجمین فم‌تور طبیعت‌گردی در منطقه سرشیو شهرستان مریوان خبر داد و گفت: این فم‌تور با توجه به اظهارات شرکت کنندگان یکی از بهترین فم‌تورهای اجرا شده در سطح کشور بوده است.

یعقوب گویلیان افزود: شرکت کنندگان در این فم‌تور طبیعت‌گردی از جاذبه‌های شهرستان‌های مریوان، سقز و بانه بازدید کردند که در روز نخست آن مراحل مختلف تهیه گزو از درخت بلوط یا مازو به عنوان یکی از میراث‌های معنوی استان توسط اهالی منطقه برای حاضران در فم‌تور اجرا شد.

وی ادامه داد: همچنین با حضور اهالی روستای هنجیران، یکی از روستاهای بکر و زیبای مریوان مراحل انجام و تهیه سقز طبیعی برای شرکت کنندگان در فم‌تور تشریح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با اشاره به اینکه در این فم‌تور مسیرهای جدید گردشگری استان در جنگل‌های منطقه سرشیو مریوان برای شرکت کنندگان تعریف و اجرا شد، گفت: این فم‌تور با حضور ۲۰ نفر از مدیران دفاتر خدمات ‌مسافرتی طبیعت‌گردی کشور، اساتید حوضه طبیعت‌گردی و همچنین فعالان فضای مجازی در زمینه طبیعت‌گردی و مشارکت بسیار مناسب مردم روستاهای منطقه سرشیو مریوان برگزار شد.

۲۶۵ نفر از روستاهای بخش سارال دیواندره از خدمات کاروان سلامت بهره‌مند شدند

رییس جمعیت هلال احمر دیواندره گفت: کاروان سلامت شعبه دیواندره با همکاری جوانان، امدادگران، مرکز بهداشت و درمان شهرستان و بنیاد خیریه آبشار عاطفه ها، متشکل از پزشک عمومی، ماما، دندانپزشک با حضور در روستای کوس عنبر به مرکزیت از روستاهای دیگر از توابع بخش سارال به ارایه خدمات مشاوره ای و درمانی به ساکنان این روستا پرداختند و ۵۰ بسته لوازم التحریر به کودکان اهدا شد.

حمدی ذبیحی افزود: در این طرح ۱۵۵ بیمار توسط پزشک عمومی، ۸۰ بیمار جهت ارایه خدمات بهداشت دهان و دندان توسط دندانپزشک و ۳۰ بیمار توسط ماما به صورت رایگان ویزیت شدند و آموزش و توزیع داروی رایگان نیز از جمله اقدامات این تیم بود که در مجموع ۲۶۵ نفر از اهالی روستای تابع بخش سارال از خدمات بهداشتی و درمانی کاروان سلامت بهره مند شدند.

وی ادامه داد: ارایه خدمات سلامت محور به اقشار نیازمند جامعه از جمله اهداف این کاروان بود و همچنین فعالیت‌های این تیمها در مناطق محروم باعث ارتقاء سطح سلامت روستاییان و تزریق روحیه امید، ایثار و خودباوری به آنها می‌شود.

دعوت پینگ پنگ باز کردستانی به دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی

"آریا امیری" ورزشکار کردستانی رشته تنیس روی میز با دعوت کادر فنی تیم ملی تنیس روی میز رده سنی جوانان در دومین مرحله اردوی آمادگی این تیم در تهران حضور پیدا خواهد کرد.

این مرحله از اردوی ملی پوشان جوانان تنیس روی میز کشور با حضور ۱۰ ورزشکار از روز چهارم آبان در سالن امیر احتشام زاده مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز می شود و تا ۱۱ آبان ماه زیر نظر "میعاد مکیف" سرمربی تیم ملی جوانان ادامه خواهد داشت.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستا زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha